Geriausias metų pasiūlymas! Prenumerata vos nuo 0,49 Eur/mėn.
Išbandyti

Lenkijos parlamentas pritarė tam, kad saugumo pajėgos galėtų nebaudžiamai panaudoti ginklą

Lenkijos parlamentas penktadienį pritarė tam, kad saugumo pajėgos galėtų nebaudžiamai panaudoti letalius ginklus reaguodamos į betarpiškas grėsmes, taip pat ir pasienyje su Baltarusija.
Lenkijos pasienis
Lenkijos pasienis / „Reuters“/„Scanpix“

Europos Taryba ir aktyvistai reiškė susirūpinimą tuo, kad policija, pasieniečiai ir kariai dabar galės veikti ir net žudyti be atskaitomybės.

Įstatymo projektas, kurį dar turi pasirašyti prezidentas, buvo pateiktas po incidento, kai prie Baltarusijos sienos buvo mirtinai subadytas lenkų karys.

Varšuva kaltina Minsko sąjungininkę Maskvą bandymais nelegaliai siųsti į Europą tūkstančius žmonių iš Afrikos – skraidinant juos į Rusiją, o tada siunčiant per Baltarusijos sieną su Lenkija.

Pagal naująjį įstatymą saugumo pajėgoms nebūtų taikoma baudžiamoji atsakomybė už ginklo ar tiesioginės jėgos panaudojimą, jei iškyla grėsmė žmogaus ar šalies saugumui.

Europos Tarybos žmogaus teisių komisaras Michaelas O'Flaherty (Maiklas O'Flahertis) išreiškė susirūpinimą, kad šis įstatymas galėtų prisidėti prie atskaitomybės trūkumo.

Lenkų teisininkė ir aktyvistė Hanna Machinska (Hana Machinska) penktadienį sakė, kad „nacionalinio saugumo klausimas negali suteikti visiškos laisvės veiksmams, kuriais pažeidžiamos žmogaus teisės“.

Anksčiau šį mėnesį Lenkija paskelbė, kad dėl nuolatinių provokacijų sustiprins karinį kontingentą ir gynybinius įtvirtinimus prie savo sienos su Baltarusija.

Birželį pro 5 m aukščio metalinę tvorą, Lenkijos pastatytą 2022-aisiais, buvo mirtinai subadytas vienas lenkų karys. Kariuomenė pranešė ir apie kitus išpuolius prieš kariškius prie sienos.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kokias tvoras ir kodėl šiemet renkasi namų savininkai?
Reklama
Daugiau Pliusų sporto entuziastams:„Gym+“ vėl plečiasi
Reklama
„Teleloto“ naujienos ne tik tarp vedėjų: nuo šiol laimės visi studijos žaidėjai
30 metų su ypatingais vaikais dirbanti mokytoja Irutė: neįsivaizduoju, kaip galime skirstyti vaikus