Lenkijos vyriausybė susiduria su spaudimu dėl vizų išdavimo skandalo

Lenkijos vyriausybė susiduria su spaudimu dėl vizų išdavimo skandalo artėjant rinkimams, kuriuose valdantieji pasisako prieš imigraciją,
AFP-Scanpix nuotr.
AFP-Scanpix nuotr.
Temos: 2 Lenkija Migrantai

„Dėl centrinio kovos su korupcija biuro veiksmų buvo sulaikyti septyni žmonės“, – Lenkijos specialiųjų tarnybų atstovas Stanislawas Zarynas (Stanislavas Žarynas) penktadienį pranešė socialiniame tinkle „X“.

Pasak prokuratūros, kuri atlieka tyrimą dėl įtariamos sukčiavimo schemos vizoms gauti, trys iš septynių asmenų yra suimti.

Lenkijos žiniasklaida pranešė, kad į šią schemą, kurią opozicinė partija „Pilietinė platforma“ pavadino „didžiausiu skandalu Lenkijoje XXI amžiuje“, buvo įtraukta Užsienio reikalų ministerija.

Tarp sulaikytųjų nėra nė vieno valstybės pareigūno.

Žiniasklaidos pranešimuose teigiama, kad per Lenkijos konsulatus ir kai kurias išorės bendroves tam tikrose šalyse buvo įdiegta Šengeno vizų išdavimo asmenims iš Artimųjų Rytų ir Afrikos mainais už pinigus sistema.

Valdžios institucijos teigia, kad su šia schema galėjo būti susiję keli šimtai Lenkijos darbo vizų, o opozicija teigia, kad tikrasis skaičius galėjo siekti 250 tūkstančių.

Praėjusią savaitę dėl šio skandalo atsistatydino užsienio reikalų viceministras Piotras Wawrzykas (Piotras Vavžikas), nors oficiali jo pasitraukimo priežastis buvo tai, kas pavadinta nepakankamu bendradarbiavimu.

Valdančioji partija „Įstatymas ir teisingumas“ (PiS) daugelį metų naudoja antiimigracinę retoriką, kuri buvo laikoma viena iš pagrindinių pergalės 2015 metų parlamento rinkimuose priežasčių.

Nevyriausybinės organizacijos kaltina vyriausybę, kad ji jėga apgręžia migrantus, norinčius nelegaliai kirsti sieną iš Baltarusijos, ir atmeta teisėtus prieglobsčio prašymus.

Praėjusiais metais Lenkija baigė statyti užtvarą palei sieną, kad atbaidytų nelegalius migrantus, ir dislokavo ten tūkstančius karių.

Prieš dvejus metus iš Artimųjų Rytų ir Afrikos į Lenkiją, Latviją ir Lietuvą per Baltarusijos sieną pradėjo plūsti daugybė migrantų, siekiančių patekti į Europos Sąjungą.

Šių šalių valdžios institucijos kaltina Minską ir Maskvą, kad migrantų srautas yra dalis hibridinės atakos, kuria siekiama destabilizuoti regioną, o Minskas šį kaltinimą neigia.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aukščiausios klasės kavos aparatai: ar verta į juos investuoti?
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai