Rinkimų kampanijos metu opozicijos politikai teigė, kad planai padidinti ginkluotąsias pajėgas iki 300 tūkst. karių yra neįgyvendinami dėl mažėjančio Lenkijos gyventojų skaičiaus.
Tai paskatino vyriausybės kaltinimus, kad opozicija nori sumažinti kariuomenės dydį.
„Jie ne tik nori sumažinti karių skaičių, bet ir perduoti gynybos reikalus Briuselio biurokratams“, – penktadienį socialiniame tinkle „X“ rašė M. Blaszczakas, atsakydamas į savo pirmtako, gynybos ministro Pilietinės platformos (PO) vyriausybėse 2011–2015 metais, pareiškimą.
„Tomaszas Siemoniakas (Tomašas Semoniakas) neseniai pareiškė, kad būtina stiprinti Europos integraciją gynybos srityje ir kad Europos Sąjungos kompetencija šioje srityje yra per siaura“, – rašė M. Blaszczakas.
Teigiama, kad T. Siemoniakas yra Pilietinės koalicijos (KO) kandidatas į gynybos ministrus.
„Tai reiškia, kad centras, kuriame bus priimami sprendimai dėl Lenkijos gynybos, bus ne Lenkijoje“, – sakė gynybos ministras ir pridūrė, kad „tai taip pat kenkia pagrindiniam NATO vaidmeniui“.
Tačiau T. Siemoniakas netruko aštriai atsakyti į gynybos ministro komentarus.
„Pone Blaszczakai, geriau pradėkite pakuotis daiktus ir palikite ministeriją“, – tinkle „X“ rašė T. Siemoniakas ir pridūrė, kad dabartinio ministro elgesys kelia gėdą.
Valdančiosios partijos „Teisė ir teisingumas“ (PiS) lyderis Jaroslawas Kaczynskis (Jaroslavas Kačinskis), tęsė T. Siemoniakas, kartą kalbėjo apie Europos kariuomenę.
„Būtent jis 2010 metais sakė, kad ES turėtų turėti galimybę kurti savo kariuomenę“, – teigė T. Siemoniakas.
„Nepritariu PiS lyderio nuomonei“, – sakė jis ir pridūrė, kad „tai nėra nei [tinkamas] laikas, nei [tinkama] kryptis“.
T. Siemoniakas pabrėžė, kad remia stiprų NATO aljansą, nes jis yra šalies saugumo pagrindas, tačiau jis taip pat sakė, kad ES turėtų „papildyti mūsų ir mūsų sąjungininkų gynybinius pajėgumus, nes tai atitinka Lenkijos interesus“.