Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Lenkų psichoterapeuto eksperimentas: kas kelias savaites tiria antikūnų kiekį po skiepų nuo COVID-19 – rezultatai stulbina

Psichoterapeutas iš Lenkijos Maciejus Roszkowskis pasiskiepijo nuo COVID-19 ir nusprendė sekti, kiek laiko jo organizme tebebus antikūnų nuo šios ligos. Praėjus 49 dienoms po pirmosios vakcinos rezultatai jį itin džiugina. Vyras žada, kad eksperimentą tęs ir toliau.
Vakcina nuo koronaviruso
Skiepai nuo COVID-19 / Sauliaus Žiūros nuotr.

Pamažu įsibėgėjant vakcinacijos nuo COVID-19 procesui vis dažniau kyla klausimų ir dėl to, kiek laiko po dviejų vakcinos dozių organizme išsilaikys antikūnai nuo šios ligos.

Mokslininkai, remdamiesi tyrimais, tvirtina, kad persirgusieji juos turi apie 6-8 mėnesius. Tačiau vakcinacija prasidėjo dar itin neseniai, todėl pasakyti, kiek laiko antikūnus išsaugo paskiepytieji, sunku.

M.Roszkowskis ėmėsi eksperimento, kurio rezultatais dalijasi su savo feisbuko draugais ir sekėjais.

#Pfizer #mojeprzeciwciała #odporność Kolejny wynik z mojego mini eksperymentu szczepionkowego ???? Przedewszystkim...

Posted by Maciek Roszkowski on 2021 m. vasario 25 d., ketvirtadienis

Kaip rašo gazeta.pl, psichoterapeuto paskelbti duomenys po antrosios vakcinos dozės tikrai džiugina. Pirmąjį antikūnų testą jis atliko dar gruodžio 21 d., tuomet atsakymas buvo neigiamas – nei IgM, nei IgG antikūnų jo organizme nebuvo aptikta.

Pirmoji vakcina M.Roszkowskiui suleista sausio 7 d., po trijų savaičių jo antikūnų kiekis buvo 32,6 AU/ml. O štai praėjus dviem savaitėms po antrosios vakcinos dozės (35 dienos po pirmosios dozės ir 14 dienų po antrosios) šis kiekis šoktelėjo iki 6284,4 AU/ml.

„Aš po antrosios dozės turiu dešimt kartų daugiau antikūnų, nei pasveikusieji nuo COVID-19, kuriems susidaro daug antikūnų. Vadinasi, antroji vakcinos dozė suteikia didžiulį imuninį atsaką antikūnais. Tad turi suteikti ir labai didelį saugumą. Ką patvirtino ir vakcinos trečioji bei ketvirtoji tyrimų fazės“, – rašė psichoterapeutas, kuris buvo paskiepytas „Pfizer-BioNTech“ vakcina.

Aš po antrosios dozės turiu dešimt kartų daugiau antikūnų, nei pasveikusieji nuo COVID-19, kuriems susidaro daug antikūnų. Vadinasi, antroji vakcinos dozė suteikia didžiulį imuninį atsaką.

M.Roszkowskis savo eksperimento tuo nebaigė. Antikūnų tyrimus ir darosi kas 2-3 savaites, tad praėjus 49 dienoms po pirmosios dozės ir 28 dienoms po antrosios antikūnų IgG kiekis vis dar labai aukštas – 5186,6 AU/ml.

Kaip rašo vyras feisbuke, tai šimtą kartų daugiau nei minimalus kiekis ir gerokai viršija maksimalius kiekius pas persirgusius asmenis.

Palyginti su tyrimu, darytu prieš dvi savaites, antikūnų kiekis sumažėjo šeštadaliu ir tai esą atitinka vakcinų kūrėjų pateikiamus duomenis. Tad jei ir toliau antikūnų mažės tokiu tempu, artimiausius mėnesius eksperimentą atliekantis vyras teigė būsiąs ramus. Jis taip pat pažymėjo, kad, kadangi nėra ilgalaikių stebėjimo išvadų, nėra žinoma, ar vieną dieną jo organizme antikūnų tiesiog neliks.

Po skiepų M.Roszkowskis sakė nejautęs stiprių šalutinių reiškinių – po pirmosios dozės skaudėjo petį ir buvo kiek silpna, po antrosios skaudėjo galvą ir šiek tiek pykino, tai tęsėsi 8-9 valandas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Netikėtai didelis gyventojų susidomėjimas naujomis, efektyviomis šildymo priemonėmis ir dotacijomis
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?