Pamažu įsibėgėjant vakcinacijos nuo COVID-19 procesui vis dažniau kyla klausimų ir dėl to, kiek laiko po dviejų vakcinos dozių organizme išsilaikys antikūnai nuo šios ligos.
Mokslininkai, remdamiesi tyrimais, tvirtina, kad persirgusieji juos turi apie 6-8 mėnesius. Tačiau vakcinacija prasidėjo dar itin neseniai, todėl pasakyti, kiek laiko antikūnus išsaugo paskiepytieji, sunku.
M.Roszkowskis ėmėsi eksperimento, kurio rezultatais dalijasi su savo feisbuko draugais ir sekėjais.
Kaip rašo gazeta.pl, psichoterapeuto paskelbti duomenys po antrosios vakcinos dozės tikrai džiugina. Pirmąjį antikūnų testą jis atliko dar gruodžio 21 d., tuomet atsakymas buvo neigiamas – nei IgM, nei IgG antikūnų jo organizme nebuvo aptikta.
Pirmoji vakcina M.Roszkowskiui suleista sausio 7 d., po trijų savaičių jo antikūnų kiekis buvo 32,6 AU/ml. O štai praėjus dviem savaitėms po antrosios vakcinos dozės (35 dienos po pirmosios dozės ir 14 dienų po antrosios) šis kiekis šoktelėjo iki 6284,4 AU/ml.
„Aš po antrosios dozės turiu dešimt kartų daugiau antikūnų, nei pasveikusieji nuo COVID-19, kuriems susidaro daug antikūnų. Vadinasi, antroji vakcinos dozė suteikia didžiulį imuninį atsaką antikūnais. Tad turi suteikti ir labai didelį saugumą. Ką patvirtino ir vakcinos trečioji bei ketvirtoji tyrimų fazės“, – rašė psichoterapeutas, kuris buvo paskiepytas „Pfizer-BioNTech“ vakcina.
Aš po antrosios dozės turiu dešimt kartų daugiau antikūnų, nei pasveikusieji nuo COVID-19, kuriems susidaro daug antikūnų. Vadinasi, antroji vakcinos dozė suteikia didžiulį imuninį atsaką.
M.Roszkowskis savo eksperimento tuo nebaigė. Antikūnų tyrimus ir darosi kas 2-3 savaites, tad praėjus 49 dienoms po pirmosios dozės ir 28 dienoms po antrosios antikūnų IgG kiekis vis dar labai aukštas – 5186,6 AU/ml.
Kaip rašo vyras feisbuke, tai šimtą kartų daugiau nei minimalus kiekis ir gerokai viršija maksimalius kiekius pas persirgusius asmenis.
Palyginti su tyrimu, darytu prieš dvi savaites, antikūnų kiekis sumažėjo šeštadaliu ir tai esą atitinka vakcinų kūrėjų pateikiamus duomenis. Tad jei ir toliau antikūnų mažės tokiu tempu, artimiausius mėnesius eksperimentą atliekantis vyras teigė būsiąs ramus. Jis taip pat pažymėjo, kad, kadangi nėra ilgalaikių stebėjimo išvadų, nėra žinoma, ar vieną dieną jo organizme antikūnų tiesiog neliks.
Po skiepų M.Roszkowskis sakė nejautęs stiprių šalutinių reiškinių – po pirmosios dozės skaudėjo petį ir buvo kiek silpna, po antrosios skaudėjo galvą ir šiek tiek pykino, tai tęsėsi 8-9 valandas.