Kaip rašo „Lietuvos žinios“, Lenkijoje vis dar jaučiamas ūkio pakilimas, kai kitas Europos valstybes smarkiai supurtė finansų, o paskui ir ūkio krizė. Tai matydami, nemaža dalis užsienyje dirbančių lenkų nutaria grįžti namo, nes šiuo metu tėvynė jiems gali pasiūlyti geresnes perspektyvas. Neretai jų priežastis susikrauti daiktus ir važiuoti namo yra ta, kad jau ne taip mažai užsidirbo, todėl gali grįžti į tėvynę ir joje nepražūti.
Nuo tada, kai 2004 metais Lenkija su kitomis Rytų Europos šalimis buvo priimta į Europos Sąjungą, du trečdalius Jungtinės Karalystės imigrantų sudaro lenkai. Tie, kurie šioje šalyje turi darbą ir dabar, namo važiuoti neketina, nes atlyginimai joje gerokai didesni. Be to, lenkai pripažįsta, kad Jungtinėje Karalystėje kitoks požiūris į dirbantį žmogų nei Lenkijoje, rašo LŽ.
Šiuo metu statistikos organizacijos bando išsiaiškinti, kur atsidūrė lenkai, kurie išvyko iš Airijos ir Jungtinės Karalystės, tačiau į tėvynę negrįžo. Greičiausiai didžiausia jų dalis virto klajojančiais paukščiais, kurie blaškosi po Europą ir kuriam laikui įsikuria tai vienoje, tai kitoje šalyje, kad kurį laiką ten padirbėtų. Tad lenkų santechnikas keliauja namo labai neskubėdamas.