Kaip rašo BBC, tikimasi, kad Kinijos ekonomika kitais metais paaugs 7,5 proc. Prieš keletą mėnesių, pasaulinei finansų krizei dar neprasidėjus, Pasaulio Bankas prognozavo, kad šios Azijos valstybės ekonomikos augimas kitais metais sieks 9 proc.
Bankas taip pat pažymėjo, kad nepaisant mažesnio nei prognozuota ekonomikos augimo, Kinija vis vien sugebės išvengti blogiausių pasaulinės recesijos pasekmių ir tebegalės padėti kitoms besivystančioms valstybėms.
Pasaulio Bankas atskleidė šiuo metu besikalbantis su Pekinu dėl papildomos finansinės paramos besivystančioms valstybėms suteikimo. Kalbėdamas spaudos konferencijoje Pasaulio Banko Kinijos ofiso vadovas Davidas Dollaras sakė, kad ekonomikos recesija Jungtinėse Valstijose, Europoje ir Japonijoje turės įtakos ir Kinijai.
Iki šiol Kinijai pavyko iš esmės išvengti pasaulinės finansų krizės pasekmių, nes šios šalies finansų sistema izoliuota nuo viso likusio pasaulio. Tačiau analitikai pažymi, kad krizė juda pasaulinės recesijos link ir kad tai neišvengiamai paveiks ir Kiniją: žmonės visame pasaulyje turės mažiau pinigų, kuriuos galės išleisti, taigi pirks ir mažiau importuojamų prekių iš Kinijos. Tai savo ruožtu privers Pekiną uždaryti kai kuriuos šalies fabrikus – taigi bus prarasta darbo vietų.
„Iki šiol krizė neturėjo didelės įtakos Kinijai, tačiau ši įtaka sustiprės“, – teigia Pasaulio Banko ekonomistas Louisas Kuijsas. Tačiau kad nėra taip blogai Banko atstovai pažymėjo akcentuodami faktą, kad Kinijos ekonomika nepaisant visko ir toliau didės nemažu mastu. Viena svarbiausių šio ekonomikos augimo priežasčių – neseniai valdžios priimtas sprendimas suteikti 586 mlrd. dolerių „ekonominio stimulo paketą“.
Kinijos valdžia per ateinančius kelis metus ketina išleisti daugiau pinigų įvairiems infrastruktūros projektams – traukinių bėgių tiesimui, tunelių statymui, vandens ir sanitarinių sąlygų gerinimui.