„Šie septyni asmenys buvo grąžinti į Arsalo miestą (rytiniame Bekos slėnyje). Panašu, kad jų sveikatos būklė gera“, – sakė pareigūnas, nenorėjęs viešinti savo vardo, nes nebuvo įgaliotas kalbėtis su žiniasklaida.
„Dabar jie vyksta į Beirutą, – pridūrė policininkas. – Gausime daugiau informacijos, kai jie atvyks.“
Pagrobtųjų paleidimo aplinkybės kol kas neaiškios.
Libano vidaus reikalų ministras Marwanas Charbelis sakė negalintis patvirtinti pranešimų, kad estai atgavo laisvę sumokėjus išpirką.
„Kiek žinau, jie (pagrobėjai, – red. past.) nebuvo pateikę jokių reikalavimų sumokėti išpirką už jų paleidimą“, – M.Charbelis sakė Libano televizijai.
Ministras pridūrė, kad buvę įkaitai vežami į Prancūzijos ambasadą ir kad jie turėtų būti pargabenti į Estiją vėliau ketvirtadienį.
„Dabar mūsų vienintelis prioritetas – užtikrinti, kad jie atvyktų į ambasadą sveiki ir gyvi, o tada išklausysime viską, ką jie gali papasakoti“, – nurodė M.Charbelis.
Estų pagrobėjai, kurie veikiausiai priklauso menkai žinomai islamo fundamentalistų grupuotei „Haraket al Nahda Wal Islah“ (liet. „Judėjimas už atsinaujinimą ir reformas“), ne kartą reikalavo išpirkos už įkaitų paleidimą.
Septyni estai, kurie visi vyresni nei 30 metų, buvo pagrobti kovo 23 dieną.
Šį incidentą ištisus mėnesius gaubė paslaptis, tačiau Libane buvo suimti keli asmenys, siejami su pagrobimu.
Balandžio 20 ir gegužės 20 dienomis internete buvo paskelbti vaizdo pranešimai, kuriuose pagrobti Estijos piliečiai matomi prašantys pagalbos. Dar vienas įrašas buvo nusiųstas pagrobtųjų artimiesiems liepos 8 dieną.
Pirmajame vaizdo įraše septyni pagrobtieji paprašė pagalbos iš Libano, Saudo Arabijos, Jordanijos ir Prancūzijos, tačiau ne Estijos.
Jie neperdavė jokių savo pagrobėjų reikalavimų, taip pat nenurodė, kurioje šalyje yra laikomi.
Informuoti šaltiniai tuo metu pasakojo, jog tyrėjai nustatė, kad vaizdo įrašai buvo įkelti į tinklalapį Sirijos sostinėje Damaske, todėl buvo iškelta prielaida, jog estai galėjo būti išgabenti per Libano sieną.