Tai bus trečioji jo kaip valstybės vadovo kelionė po to, kai praėjusią savaitę krizės krečiamoje šalyje buvo išrinktas prezidentas.
Naujojo Libano prezidento Josepho Aouno (Žozefo Auno) biuras pranešė, kad antradienį jis susitiko su Prancūzijos ambasadoriumi Beirute aptarti pasirengimo E. Macrono vizitui. E. Macrono biuras patvirtino šią datą.
Vizitas vyks po to, kai ketvirtadienį po ilgiau nei dvejus metus trukusios aklavietės Libano įstatymų leidėjai, spaudžiami tarptautinės bendruomenės, įskaitant buvusios kolonijinės valstybės Prancūzijos, išrinko J. Aouną prezidentu.
J. Aounas pirmadienį ministru pirmininku teisėją ir diplomatą Nawafą Salamą (Navafą Salamą) ir pavedė jam suformuoti vyriausybę, kuri išgelbėtų šalį nuo penkerius metus besitęsiančios ekonomikos krizės.
E. Macrono biuras teigė, kad Prancūzijos prezidentas tikisi pažymėti „tvirtą Prancūzijos įsipareigojimą remti Libaną, jo suverenumą ir vienybę“.
E. Macronas dukart lankėsi šalyje po to, kai 2020 metais sprogimą Beiruto uoste žuvo daugiau kaip 220 žmonių ir buvo sugriauta dalis sostinės.
Antrą kartą E. Macronas Libane lankėsi po to, kai lapkritį kartu su JAV prezidentu Joe Bidenu (Džo Baidenu) paskelbė paliaubas, kurios užbaigė du mėnesius trukusį Izraelio ir libaniečių kovotojų grupuotės „Hezbollah“ karą.
Pagal susitarimą Libano kariuomenė ir Jungtinių Tautų (JT) taikos palaikymo pajėgos bus dislokuotos Pietų Libane, kai Izraelio kariuomenė pasitrauks per 60 dienų.
Be to, „Hezbollah“ turi atitraukti savo pajėgas į šiaurę nuo Litanio upės, maždaug 30 km nuo sienos, ir išardyti savo karinę infrastruktūrą Pietų Libane.
Iš Izraelio, Libano, Prancūzijos ir JAV atstovų sudarytam komitetui ir JT taikos palaikymo pajėgų Libane UNIFIL atstovui pavesta stebėti, kaip įgyvendinamas susitarimas.
„Ši kelionė taip pat bus proga padirbėti dėl ugnies nutraukimo įgyvendinimo (...) ir pakartoti Prancūzijos įsipareigojimą dėl to UNIFIL“, – sakė jo biuras.
E. Macronas pirmadienį sakė, kad N. Salamo paskyrimas reiškia didėjančią viltį, kad Libane bus permainų.
E. Macrono biuras pareiškė, kad jis tikisi, jog N. Salamo vyriausybė bus stipri ir „atstovaus visiems Libano žmonėms“.
Spalį vykusioje Paryžiaus konferencijoje dėl pagalbos karo apimtam Libanui pavyko surinkti apie 800 mln. dolerių (740 mln. eurų) humanitarinei pagalbai.