„Šiandienos pokalbis su Hochsteinu man leido suprasti, kad galbūt artimiausiomis dienomis, iki (lapkričio) penktosios, galėtume pasiekti paliaubas“, – duodamas interviu libaniečių transliuotojui „al Jadeed“ sakė Najibas Mikati (Nadžibas Mikatis).
A. Hochsteinas trečiadienį išvyko į Izraelį aptarti paliaubų su „Hezbollah“ sąlygų, žurnalistams sakė Valstybės departamento atstovas Matthew Milleris (Metjus Mileris).
Naujasis Libano judėjimo „Hezbollah“ vadovas Naimas Qassemas (Naimas Kasemas) trečiadienį pareiškė, kad grupuotė su ugnies nutraukimu sutiks tik priimtinomis sąlygomis ir pridūrė, kad tinkamas susitarimas dar nėra pateiktas.
„Dedame visas pastangas, kad artimiausiomis valandomis ar dienomis būtų paskelbtos paliaubos“, – transliuotojui „al Jadeed“ sakė N. Mikati, pridūręs kad į šį reikalą žiūri su „atsargiu optimizmu“.
N. Mikati sakė, kad „Hezbollah“ nebesieja paliaubų Libane su paliaubomis Gazos Ruože, tačiau kritikavo grupuotę dėl, jo nuomone, itin vėlai pasikeitusio požiūrio.
Anksčiau „Hezbollah“ ne kartą kalbėjo, kad nutrauks atakas prieš Izraelį tik tuo atveju, jei Gazos Ruože įsigalios paliaubos.
Tačiau trečiadienį N. Qassemas pareiškė, kad grupuotė sutiktų su paliaubomis tik jai priimtinomis sąlygomis, neminėdamas palestiniečių teritorijos.
N. Mikati nurodė, kad paliaubos bus susietos su Jungtinių Tautų (JT) rezoliucijos, kuria buvo užbaigtas 2006 metų Izraelio karas su „Hezbollah“, įgyvendinimu.
Pagal JT Saugumo Tarybos 1 701-ąją rezoliuciją Pietų Libane turi būti dislokuota tik Libano kariuomenė ir JT taikos palaikymo pajėgos, taip pat reikalaujama, kad Izraelio pajėgos pasitrauktų iš Libano teritorijos.
„Libano kariuomenė yra pasirengusi sustiprinti savo buvimą Pietų Libane“ ir užtikrinti, kad šioje teritorijoje būtų tik valstybės kontroliuojami ginklai ir karinė infrastruktūra, pažymėjo N. Mikati.
Jis taip pat tvirtino, kad ir toliau stengsis apsaugoti vienintelį Libano oro uostą nuo Izraelio atakų.
„Galiu garantuoti, kad niekam nesuteiksime dingsties pakenkti mūsų saugumui ar oro eismui“, – pabrėžė N. Mikati.
Pasak jo, pagalba iš Irano, Irako ir Alžyro gali būti gabenama jūra, kad nesuteiktų Izraeliui preteksto pradėti smūgius.
N. Mikati taip pat akcentavo, kad per daug pavojinga bandyti vėl atidaryti pagrindinę Libano sausumos sieną su Sirija, šį mėnesį dėl Izraelio smūgio nustojus veikti sienos kirtimo punktui.
„Pasiuntėme buldozerį užpilti kraterį prie sankryžos ir jis buvo susprogdintas“, – prisiminė N. Mikati.
„Niekam nekelsime pavojaus, kol neturėsime visų garantijų“, – pridūrė jis.