Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Libano prezidentas sako esąs pasiruošęs susitikti su protestuotojais

Libano prezidentas Michelis Aounas ketvirtadienį prabilo apie padėtį šalyje, jau savaitę krečiamoje beprecedenčių masinių protestų, ir išreikškė norą susitikti su demonstrantais.
Michelis Aounas
Michelis Aounas / AFP/„Scanpix“ nuotr.
Temos: 2 Libanas Protestas

„Esu pasiruošęs susitikti su jūsų atstovais ir išklausyti jūsų reikalavimus“, – pažymėjo jis, skaitydamas per televiziją transliuotą trumpą kalbą. Tai buvo pirmieji jo vieši pasisakymai nuo kasdienių protestų pradžios spalio 17 dieną.

Jis taip pat neatmetė galimybės pertvarkyti ministrų kabinetą.

„Būtina peržiūrėti dabartinę padėtį vyriausybėje, kad vykdomoji valdžia galėtų tęsti savo pareigas“, – pabrėžė valstybės vadovas.

Ministras pirmininkas Saadas Hariri pasveikino tokį raginimą socialiniame tinkle „Twitter“.

Libane prezidentas nekontroliuoja vyriausybės politikos, nors M.Aouno partija – daugiausia krikščioniškas Laisvas patriotinis judėjimas – daro didelę įtaką S.Hariri suformuotoje valdančiojoje koalicijoje.

Protestuotojai Beirute ir kituose miestuose išjuokė M.Aouno pasakytą kalbą.

Aktyvistai reiškia nepasitenkinimą dėl kasdienių problemų, tokių kaip prasta sveikatos priežiūra ir energijos tiekimo pertrūkiai. Jie taip pat ragina pertvarkyti teokratinę politinę sistemą, kurią laiko korumpuota ir neveiksminga.

S.Hariri pirmadienį pristatė reformų paketą, be kita ko, numatantį ministrų atlyginimų mažinimą, tačiau taikūs mitingai vis tiek tęsiasi Beirute ir kituose didmiesčiuose.

„Patvirtintas reformų dokumentas bus pirmasis žingsnis, norint išgelbėti Libaną ir įveikti finansinio bei ekonominio žlugimo šmėklą“, – teigė M.Aounas.

„Tai buvo pirmasis jūsų laimėjimas, nes padėjote pašalinti [dokumentui] iškilusias kliūtis, ir jis buvo priimtas rekordine sparta“, – kreipdamasis į protestuotojus pareiškė prezidentas.

Valstybės vadovas taip pat paragino demonstrantus prisidėti prie kovos su korupcija.

„Kiekvienas viešųjų lėšų pavogęs asmuo turėtų būti patrauktas atsakomybėn, tačiau svarbu, kad jo religinė grupė jo aklai negintų“, – sakė jis.

Dešimtys protestuotojų, kurie klausėsi kalbos per garsiakalbius už parlamento ribų, pradėjo švilpti ir vėl paragino imtis esminių reformų, informavo vienas naujienų agentūros AFP korespondentas.

Vienas iš protestuotojų, Rabahas Shahrouras, sakė, kad jam atsibodo metų metus girdėti tas pačias kalbas.

„Tikėjomės, kad jis suteiks mums šiek tiek vilties“, – prezidento kreipimąsi komentavo vyras.

„Deja, prezidentas šiandien kalbėjo abstrakcijomis. Šias bendrybes girdime jau trejus metus – jos nedavė jokių vaisių“, – piktinosi demonstrantas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kai norai pildosi: laimėk kelionę į Maldyvus keturiems su „Lidl Plus“
Reklama
Kalėdinis „Teleloto“ stebuklas – saulėtas dangus bene kiaurus metus
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos