Libijoje per dronų smūgius žuvo du žmonės, sužeistas parlamento nario sūnėnas

Libijoje per dronų smūgius žuvo mažiausiai du žmonės ir dar keli buvo sužeisti, tarp jų – parlamento nario sūnėnas, pranešė įstatymų leidėjas.
Libijos kariai
Libijos kariai / „AFP“/„Scanpix“

Šis incidentas įvyko praėjus kelioms dienoms po to, kai įstatymų leidėjai apkaltino Tripolyje įsikūrusią Nacionalinės vienybės vyriausybę (NVV) pasikėsinimu į parlamento nario namus.

Šie smūgiai suduoti netoli vakarinio Zavijos miesto vykdant operaciją, kurios metu, pasak institucijų, buvo siekiama kovoti su kontrabandos tinklais.

Vis dėlto šalies rytuose įsikūrusio parlamento įstatymų leidėjai apkaltino NVV, kad ši smogė Zavijos atstovo Ali Bouzribaho gyvenamajam namui.

„Antrą dieną iš eilės dronai smogė objektams Al Majos uosto teritorijoje netoli Zavijos“, – sekmadienio vakarą pranešė Libijos televizijos kanalas „Al-Ahrar“.

Šis kanalas parodė vaizdo įrašą, kuriame matomas uoste degantis laivas, iš kurio kilo tirštas juodų dūmų debesis.

A.Bouzribahas socialiniame tinkle „Facebok“ nurodė, kad jo sūnėnas buvo sužeistas, o sekmadienį smūgių metu žuvo du vyrai.

Socialiniuose tinkluose išplito nuotraukos ir vaizdo įrašai, kuriuose užfiksuoti nužudytieji ir ligoninėje gulintis sužeistas įstatymų leidėjo sūnėnas.

Šie smūgiai buvo nukreipti į Al Mają – nedidelį uostą tarp Zavijos ir sostinės, kuriame pastarosiomis savaitėmis ne kartą vyko susirėmimai tarp konkuruojančių sukarintų grupuočių.

Jungtinių Tautų tarpininkaujama NVV ketvirtadienį smogė tam pačiam uostui, teigdama, kad taikosi į narkotikų, degalų ir žmonių kontrabandininkus, o penktadienį įstatymų leidėjai pareiškė kaltinimus, kad jų tikslas – A.Bouzribaho namai.

Nuo 2011 metų, kai NATO remiamas sukilimas nuvertė ir nukovė tuometinį šalies lyderį Muamarą Kadhafi, Libiją jau daugiau nei dešimtmetį krečia smurtas, o ginkluotos grupuotės nebaudžiamai kovoja dėl valdžios ir įtakos.

Šiaurės Afrikos šalis, kurioje gausu ginkluotės, yra susiskaldžiusi tarp laikinosios vyriausybės Tripolyje vakaruose ir kitos vyriausybės rytuose, kurią remia įstatymų leidėjai ir karinis vadas Khalifas Haftaras.

Ginkluotos grupuotės pasinaudojo šiuo chaosu, siekdamos finansuoti savo veiklą iš degalų kontrabandos ir nelegalios prekybos migrantais.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų