Nuo balandžio mėnesio vyriausybė kovoja su sostinę bandančiomis užimti Kh.Haftaro pajėgomis, kurios jau kontroliuoja didžiąją dalį tolimųjų oazių ir naftos telkinių dykumos pietuose, bei su šių pajėgų tvirtove rytuose.
„Oro pajėgos smogė samdiniams, susibūrusiems prie Jufros bazės, ir sunaikino priešiškai šaliai priklausantį dronų angarą“, – penktadienio vakarą vyriausybės pajėgos pranešė socialiniame tinkle „Facebook“.
Taip pat vyriausybė pranešė, kad sunaikino amunicijos saugyklą ir atakavo karinį transportinį orlaivį „Ilyushin Il-76“.
Kh.Haftarui palankus televizijos kanalas „Libya Al-Hadath“ patvirtino, kad bazė buvo užpulta, tačiau nepateikė jokių detalių.
Kh.Haftaro Libijos nacionalinė armija (LNA) pareiškė, kad įvykdė oro antskrydžius prieš įvairius taikinius trečiajame pagal dydį Misratos mieste, kur sutelkti daugelis geriausiai aprūpintų ir labiausiai patyrusių vyriausybės kovotojų.
Kadangi vyriausybės pajėgos atrėmė pradinį Kh.Haftaro pajėgų puolimą, fronto linija išliko praktiškai nepakitusi.
Turkija ir Kataras yra pagrindiniai Libijos vyriausybės rėmėjai, o Egiptas, Saudo Arabija ir Jungtiniai Arabų Emyratai remia Kh.Haftarą.
Nepaisant pakartotinių JT tarpininkų raginimų, didžiosios valstybės nerodo ženklų, kad yra pasirengusios įgyvendinti ginklų embargą Šiaurės Afrikos šalies atžvilgiu.
Pasaulio sveikatos organizacijos duomenimis, nuo Tripolio puolimo pradžios žuvo beveik 1,1 tūkst. žmonių ir daugiau nei 5,7 tūkst. buvo sužeista. Daugiau nei 100 tūkst. civilių gyventojų buvo priversti palikti savo namus.