„Mūsų bendras tikslas turi būti pasitikėjimą skatinančių ir saugumą užtikrinančių priemonių taikymas siekiant stiprinti pasitikėjimą ir didinti karinį skaidrumą. Mes negalime gyventi saugumo vakuume, kitaip saugumo padėtis gali tapti nekontroliuojama, ir tai gali turėti pragaištingų padarinių“, – trečiadienį Ženevoje sakė G.Čekuolis.
„Neužtenka ieškoti pasiteisinimų. Problemas reikia spręsti. Paprasti žmonės vis dar kenčia pasekmes, jų gyvenimo kokybė blogesnė, nes suvaržyta judėjimo laisvė, apribotos teisės į švietimą ir sveikatos priežiūrą“, – Užsienio reikalų ministerijos pranešime cituojamas Lietuvos diplomatas.
Jis pabrėžė, kad per trejus metus Gruzijos konflikto sureguliavimo siekiančiose Ženevoje vykstančiose derybose pavyko pasiekti pažangą.
2008-ųjų rugpjūčio 8-osios naktį separatistiniame Pietų Osetijos regione prasidėjo ginkluoti Gruzijos kariuomenės ir separatistų susirėmimai, išsivystę į kelių dienų karą, kuriame dalyvavo ir Rusija. Po konflikto Pietų Osetija ir Abchazija pasiskelbė nepriklausomomis, tačiau jų nepriklausomybę pripažino tik Rusija, Nikaragva,Venesuela ir Nauru.