„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Lokenų kepurėms siūlomi pakaitalai

Didžiosios Britanijos kariuomenės vadai antradienį susitiks su gyvūnų teisių gynimo grupės nariais tartis, kaip būtų galima pakeisti tradicines lokio kailio kepures, kurias dėvi prie Bakingamo rūmų budintys sargybiniai.
Akcija prie Didžiosios Britanijos ambasados Vilniuje
Akcija prie Didžiosios Britanijos ambasados Vilniuje / Andriaus Vaitkevičiaus / 15min nuotr.

Organizacijos PETA („Žmonės už etišką elgesį su gyvūnais“, „People for the Ethical Treatment of Animals“) atstovai ketina tartis su Gynybos ministerijos pareigūnais, kokią „etišką alternatyvą“ būtų galima rasti Velso gvardiečių dėvimoms 46 centimetrų aukščio kailinėms kepurėms.

PETA anksčiau buvo pasiūliusi ministerijai naudoti kepures, pasiūtas iš dirbtinio kailio, tačiau pateikti prototipai kariuomenės vadų nesužavėjo. Dabar PETA sukūrė alternatyvų modelį ir tvirtina, jog naujojo dizaino kepurės gali išgarsėti ne mažiau negu tradiciniai gvardiečių galvos apdangalai.

„Mūsų gvardiečiai ir toliau gali atrodyti didingai, o jų išvaizda būtų fantastiška, – sakė PETA Europos padalinio vadovas Robbie LeBlancas. – Mums atrodė, kad tokia išeitis atitiktų laikmečio dvasią ir išlaikytų jų simbolinį statusą.“

Pasak jo, aktyvistai apklausė Bakingemo rūmus, kurie yra karalienės Elžbietos II oficialioji rezidencija Londone, lankančius turistus. Paaiškėjo, jog dauguma jų nežinojo, kad rūmų sargybinių kepurės siuvamos iš Kanadoje sumedžiojamų juodųjų lokių kailių.

„Dauguma žmonių galvoja, jog tai dirbtinis kailis, o kai sužino, kad kailis tikras ir kad iš vieno lokio kailio pasiuvama tik viena kepurė, jie labai pasipiktina, – sakė R.LeBlancas. – Kailių fermos buvo įstatymu uždraustos (Didžiojoje) Britanijoje, tačiau mes mokame mokesčių mokėtojų pinigus kitiems žmonėms. Savo šalį laikome modernia, tačiau kiekvienas karalienės gvardietis eina sargybą su negyvu lokiu ant galvos.“

Lokenų kepures pirmieji pradėjo dėvėti Didžiosios Britanijos kariai, švęsdami pergalę prieš Prancūzijos imperijos gvardiečius 1815 metais vykusiame Vaterlo mūšyje. Prancūzų grenadieriai tokias kepures nešiojo, kad atrodytų aukštesni ir labiau įbaugintų priešą. Velso gvardiečiai pergalę simbolizuojančias lokio kailio kepures dėvi per ceremonijas.

Kasmet tenka pasiūti 50-100 naujų kepurių. Didžiosios Britanijos gynybos ministerija per pastaruosius penkerius metus už įsigytus lokių kailius sumokėjo 321 tūkst. svarų (apie 2,5 mln. litų).

R.LeBlancas ir kiti PETA atstovai ketina susitikti su gynybos struktūrų aprūpinimo ministre baroniene Ann Taylor.

„Gynybos ministerija neprieštarauja, kad sintetinės medžiagos taptų alternatyva lokenoms – su sąlyga, kad tokios medžiagos atitiks aukštus kokybės reikalavimus ir tinkamai atrodys bet kokiu oru, – sakė ministerijos atstovė. – Deja, iki šiol nepavyksta rasti tinkamo pakaitalo.“

„Baronienė Taylor šią savaitę susitiks su PETA atstovais, – pridūrė ji. – Susitikimas bus privatus, todėl netiktų daryti prielaidas, kas jame bus aptariama.“

PETA aktyvistai nuolat visame pasaulyje vykdo protesto akcijas prieš lokenų kepurių naudojimą. Ne viena tokia akcija vyko ir Vilniuje prie Didžiosios Britanijos ambasados.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs