Iš vieno rajono biuro girdėjosi šūviai bei sprogimai, kuomet dujokaukes dėvintys ir kūnus specialiomis aprangomis pridengę policininkai stengėsi išvaduoti įkaitus bei nukauti tariamus teroristus. Į priekį atstatę AK-47 pareigūnai šturmavo pastatą, kur juos pasitiko ginkluotas teroristas bei daugybės aukų kūnai.
Taip pat pareigūnams teko susidoroti su savadarbe bomba bei išlaisvinti įkaitus, o kad situacija atrodytų dar realesnė, oras pastate buvo pripildytas parako miltelių, o ant grindų voliojosi tariamai žuvusiųjų kūnai.
Pratybose dalyvavo ir greitosios pagalbos darbuotojai bei ugniagesiai. Kaip tvirtino policijos pareigūnai, greitoji pagalba tokioje situacijoje reikalinga tam, kad pareigūnams bet kuriuo atveju įsakyta „eiti į priekį“, atlikti savo darbą, tad jie gali palikti sužeistųjų ir neturi teisės jiems padėti, kol operacija nebaigta.
Oras pastate buvo pripildytas parako miltelių, o ant grindų voliojosi tariamai žuvusiųjų kūnai.
Prieš šturmuodami pastatą ginkluotųjų būrių pareigūnai žinojo tik tiek, kad „prekybos centrą užėmė teroristai“. Jiems įsakyta patikrinti kiekvieną pastato patalpą, kambarį ir užkampį bei užtikrinti aplinkinių saugumą.
Komisaro pavaduotoja Patricia Gallan tvirtino, kad pareigūnų prašoma elgtis kitaip, nei elgdavosi iki šiol. Prašoma jų ne atsitraukti nuo užpuolikų, o susidurti akis į akį su pavojumi. Taip pat negaišti laiko ir nerizikuoti sustojant gelbėti sužeistuosius, kol patys nėra saugūs.
„Vienas iš svarbiausių kasmetinių pratybų atnaujinimų pareigūnams – nesustoti. Per tokius įvykius gali būti sužeistųjų, pareigūnams gali tekti perlipti per aukas ar nukentėjusiuosius, tačiau neskubėti suteikti jiems pagalbos, tą padarys kiti, kai bus saugu. Prašydami nesustoti, prašome nesuteikti pirmosios pagalbos sužeistiesiems, nors tai būtų ir jų pačių kolegos“, – kalbėjo komisaro pavaduotoja.
Prašydami nesustoti, prašome nesuteikti pirmosios pagalbos sužeistiesiems, nors tai būtų ir jų pačių kolegos.
Policijos atstovė tvirtino, kad norint operatyviai sulaikyti teroristus, negalima gaišti nei sekundės ir mėginti gelbėti sužeistųjų. „Pareigūnų darbas – sustabdyti žudynes, medikų – gydyti. Pareigūnai tokioje situacijoje judėtų kaip įmanoma greičiau, bet kaip įmanoma saugiau. Skamba baisiai, bet sužeistiesiems padėtų kaip galima sparčiau ir saugiau į vietą įleisti medikai“, – sprendimą aiškino P.Gallan.
Pareigūnai pasiruošę geriau nei bet kada
Nors šiemetinės pratybos šiurpinančiai priminė neseniai Paryžiuje įvykdytą išpuolį, policija tikino, kad jų scenarijus parašytas dar prieš pusmetį. Buvęs kovos su terorizmu būrio narys Davidas Videcette portalui standard.co.uk tvirtino, kad šiuo metu pareigūnai kur kas geriau pasiruošę tokiam išpuoliui, nei anksčiau.
„Šie veiksmai – daug efektyvesni ir vykdomi daug atsargiau nei mokymai, vykę 2004-aisiais bei 2005-aisiais. Anksčiau dauguma treniruočių buvo paremta vienu pagrindu – kaip susidoroti su sprogenimis. Dabar rengiamasi susidūrimui su pavojingais žudikais ir dar žmonių pilnose vietose“, – kalbėjo buvęs elitinio būrio pareigūnas.
Policija patvirtino, kad jau ne vienerius metus ruošiamasi panašiems išpuoliams, kaip Paryžiuje. Tokio stiliaus atakos pareigūnų akiratyje jau seniai ir akivaizdu, kad teroristai vis rečiau naudojasi sprogmenimis.
Buvęs saugumietis, dabar privačios apsaugos kompanijai vadovaujantis D.Videcette džiaugėsi dabartiniu Londono elitinių būrių pasiruošimu: „Jų pratybos – fantastiškos. Kalbant apie saugumą, esame daug geriau apsirūpinę, nei bet kas iš mūsų kontinento. Mūsų žvalgyba – taip pat itin profesionali, policijos ir saugumo pareigūnų bendradarbiavimas kur kas artimesnis nei kada iki šiol. Mes turime puikiai treniruotą antiteroristinį būrį“.
Tą pačią dieną, kai miesto Sičio rajone vykdytos šios pratybos, miesto centre pareigūnai evakuavo pastatus dviejose vietose. Ryte žmonės išprašyti iš pastatų, esančių aplink metro stotį „London Bridge“, po kelių valandų buvo evakuota BBC būstinė. Sprogmenų nerasta.