JT atstovė Rebeca Grynspan sakė, kad vyriausybės privalo neatidėliotinai imtis veiksmų, rašo britų visuomeninio transliuotojo BBC interneto svetainė.
R.Grynspan išreiškė ypatingą susirūpinimą mažesnėmis šalimis. Ji sakė, kad nedidelės šalys su tokiu smūgiu gali ir nesusidoroti. Analitikai baiminasi, kad 2,4 mln. Lotynų Amerikos šalių gyventojų gali netekti darbo.
R.Grynspan teigimu, šalys turi skirti savo ekonomikoms pinigines injekcijas. Kitaip jos praras ženklius pastarųjų metų laimėjimus. JT atstovė reporteriams Vašingtone sakė, kad jei šalys nesiims atitinkamų veiksmų, šiemet skurdas jose išaugs nuo 10 iki 15 proc.
„Aš baiminuosi, kad mažo arba vidutinio dydžio ekonomikos gali nesusidoroti su tokiu smarkiu sukrėtimu“, – kalbėjo R.Grynspan.
BBC korespondentas Emilio San Pedro sakė, kad tokie komentarai pasirodė po to, kai pasklido įspėjimai apie galimą nedarbo plitimą Panamoje ir Dominikos Respublikoje.
Krizės padariniai jaučiami net Brazilijoje, kuri yra šešta pagal dydį automobilių gamintoja pasaulyje. Pagrindinės kompanijos gaminančios automobilius – „Mercedes“ ir „Volkswagen“ – darbuotojams paskyrė privalomas atostogas.
Jei automobilių pardavimai ir toliau kris, kitas žingsnis bus masiniai darbuotojų atleidimai.