„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Lytine prievarta kaltinamam TVF vadovui Dominique'ui Straussui-Kahnui gresia daugiau nei 70 metų kalėjimo

Tarptautinio valiutos fondo (TVF) vadovui Dominique'ui Straussui-Kahnui pateikti septyni kaltinimai, už kuriuos numatoma didžiausia galima bendra bausmė – 74 metai ir trys mėnesiai laisvės atėmimo, rodo pirmadienį paskelbti teismo dokumentai.
Dominique'as Straussas-Kahnas
Dominique'as Straussas-Kahnas / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

„Kaltinamasis, naudodamas jėgą, vertė kitą asmenį santykiauti su juo oraliniu ir analiniu būdu“, – sakoma pirmajame kaltinamojo akto sakinyje. Šiame dokumente įvardytos iš viso septynios atskiros nusikalstamos veikos.

Tarp minimų įtariamų nusikaltimų – du pirmojo laipsnio nusikalstami seksualiniai veiksmai, pirmojo laipsnio mėginimas išžaginti, pirmojo laipsnio lytinės prievartos aktas, antrojo laipsnio neteisėtas laisvės atėmimas, trečiojo laipsnio lytinės prievartos atvejis ir vienas priverstinis prisilietimas.

Už nusikalstamus seksualinius veiksmus įstatymai numato po 25 metus laisvės atėmimo. Už kitus įvardytus nusikaltimus gresia nuo trijų mėnesių (už priverstinį prisilietimą) iki septynerių metų (už pirmojo laipsnio lytinę prievartą) kalėjimo.

Neigia jam pateiktus kaltinimus

Tuo metu D.Straussas-Kahnas pirmadienį neigė jam pateiktus kaltinimus dėl lytinės prievartos prieš vieną viešbučio kambarinę Niujorke, tačiau teisėjas atmetė pasiūlymą paleisti įtariamąjį už milijono JAV dolerių (2,45 mln. litų) užstatą ir skyrė kardomąjį areštą.

Vieno iš įtakingiausių pasaulyje asmenų nuopuolio drama vystėsi sausakimšoje teismo salėje Manhatane. 62 metų D.Straussas-Kahnas atsidūrė ant medinio kaltinamųjų suolo, ant kurio anksčiau yra sėdėję daugybė chuliganų ir narkomanų.

Sunkūs kaltinimai, pateikti elegantiškam ir iškalbiam TVF generaliniam direktoriui, buvo paskelbti teismo dokumentuose, kuriuose nurodoma, jog už kiekvieną iš dviejų sunkiausių įtariamų nusikaltimų gali būti skirta po 25 metus laisvės atėmimo.

Juodą lietpaltį vilkintis D.Straussas-Kahnas teisme atrodė išvargęs, papilkėjusiu veidu. Jis stengėsi nesusidurti žvilgsniu su žmonėmis teismo salėje, sausakimšoje policijos pareigūnų ir tarptautinių žurnalistų.

„Jis neigia šiuos kaltinimus. Manoma, kad įstatymams jis nenusižengė“, – TVF vadovo advokatas Benjaminas Brafmanas pareiškė teisėjai Melissai Jackson.

Tačiau teisėja atmetė D.Strausso-Kahno pasiūlymą atiduoti visus kelionės dokumentus, sumokėti milijono dolerių (2,45 mln. litų) užstatą ir būti savo dukros namuose Niujorke. Jam buvo nurodyta likti kalėjime iki kito teismo posėdžio ateinantį penktadienį.

„Akivaizdu, kad esame nusivylę teismo sprendimu“, – po posėdžio sakė B.Brafmanas. Tačiau jis pridūrė: „Šis mūšis dar tik prasideda.“

Perkeltas į kalėjimą Raikerso saloje

D.Straussas-Kahnas pirmadienį buvo perkeltas į pagrindinį šio miesto kalėjimų kompleksą Raikerso saloje, pranešė Pataisos įstaigų departamento atstovas.

Raikerso saloje, kurioje įsikūrę dešimt kalėjimų, gali būti laikoma iki 17 tūkst. kalinių, nurodoma Niujorko pataisos įstaigų departamento svetainėje.

Niujorko kalėjimuose kasdien yra laikoma apie 13 tūkst. kalinių, daugiausia Raikerso saloje. Daugumą jų sudaro laukiantys, kol bus pradėtos nagrinėti jų bylos arba paskelbtas nuosprendis.

162 hektarų ploto Raikerso sala yra Niujorko Ist Riverio sąsiauryje tarp Kvinso ir Bronkso, netoli oro uosto „LaGuardia“.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs