Rugsėjį paskelbtoje ataskaitoje jis įspėjo, kad žemynas atsilieka nuo Jungtinių Valstijų, ir atkreipė dėmesį į žemą ES našumą bei ekonomikos sulėtėjimą.
„Šioje ataskaitoje pateiktos rekomendacijos jau dabar yra neatidėliotinos, atsižvelgiant į ekonominę padėtį, kurioje esame šiandien. Po JAV rinkimų jos tapo dar skubesnės“, – sakė buvęs Europos Centrinio Banko vadovas M. Draghi.
„Skubos jausmas šiandien yra didesnis nei prieš savaitę“, – pridūrė jis.
Pernai užsakyta ataskaita buvo parengta Ursulos von der Leyen (Urzulos fon der Lajen) vadovaujamai Europos Komisijai.
M. Draghi su žiniasklaida kalbėjosi prieš derybas, kuriose turi dominuoti jo ataskaita. Joje ES raginama papildomai investuoti iki 800 mlrd. eurų per metus, kad būtų galima prisivyti JAV.
Ragindamas investuoti į našumo didinimą, M. Draghi sakė, kad būsima D. Trumpo administracija tikriausiai suteiks naują postūmį JAV technologijų sektoriui – svarbiai ekonomikos daliai, kur Europa šiuo metu atsilieka.
Naujoji JAV vyriausybė tikriausiai taip pat gins tradicines pramonės šakas, o šiose srityse ES daugiausia eksportuoja į JAV, pažymėjo M. Draghi, buvęs Italijos ministras pirmininkas.
„Čia turėtume vieningai derėtis su sąjungininkais amerikiečiais, kad apsaugotume savo gamintojus Europoje“, – sakė jis.
„Nėra abejonių, akd Trumpo prezidentavimas labai pakeis Jungtinių Valstijų ir Europos santykius. Nebūtinai vien neigiama prasme, tačiau tikrai turėtume atkreipti į tai dėmesį“, – kalbėjo M. Draghi.
ES aukščiausio rango pareigūnai taip pat pabrėžė, kad Europai reikia skubiai spręsti vangaus augimo klausimą.
„Konkurencingumas nėra vien madingas žodis; jis reiškia, kad mums reikia sutelkti dėmesį į ekonomikos augimą“, – sakė Europos Parlamento pirmininkė Roberta Metsola (Roberta Mecola).
M. Draghi ataskaita yra puikus pagrindas reformoms, Budapešte reporteriams sakė Europos Vadovų Tarybos pirmininkas Charles'is Michelis (Šarlis Mišelis).
„Svarstoma viskas“, ypač finansavimas, pridūrė jis.