Maisto krizė gilėja – ar Vakarų šalys dėl to gali švelninti sankcijas Rusijai?

Jemene per savaitę nuo Rusijos įsiveržimo į Ukrainą duonos kaina pakilo 35 procentais. Libane kviečių malūnai, kuriems trūksta grūdų, pastaraisiais mėnesiais sustabdė veiklą, todėl kepyklos buvo priverstos užverti langines, tuo tarpu Kenijoje trūksta kepimo aliejaus.
Derlius dėl sausros neabejotinai bus mažesnis
Derlius / Alvydo Januševičiaus / 15min nuotr.

Jungtinėms Valstijoms ir Europai svarstant apie kitus sankcijų etapus, kad Rusija netektų pajamų, kuriomis finansuoja savo karą, auga susirūpinimas, kad nerimą kelianti bado problema visame pasaulyje tik gilės ir iš jos išbristi nebus lengva.

Politikos formuotojai bando suderinti planus atverti tiekimo grandines ir užtikrinti besivystančioms šalims maisto finansavimą.

Deja, augančių energijos sąnaudų ir riboto eksporto iš Rusijos bei Ukrainos derinys visame pasaulyje kelia grėsmę kai kurioms pažeidžiamiausioms gyventojų grupėms.

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas tik apsidžiaugė krize ir dar labiau ją paaštrino, užblokuodamas maisto ir grūdų eksportą iš regiono, o produktų trūkumą naudodamas kaip svertą, kad Vakarai panaikintų sankcijas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Tyrimas atskleidė: „Lidl“ dažno vartojimo prekių krepšelis – pigiausias
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai