„Šiandien mirė Juanita Castro, išskirtinė moteris ir nenuilstanti kovotoja už Kubos, kurią ji taip mylėjo, reikalus“, – socialiniame tinkle „Instagram“ parašė Maria Antonieta Collins, Castro autobiografijos bendraautorė.
Juanita Castro paliko Kubą 1964 m., praėjus metams po motinos mirties, dėl nesutarimų su broliais po 1959 m. Kubos revoliucijos. Ji apsigyveno Majamyje, kur iki 2007 m. vadovavo vaistinei.
Juanita Castro aktyviai padėjo Kubos režimo priešininkams ir net bendradarbiavo su Centrine žvalgybos agentūra (CŽA).
Kaip ji pati pasakojo savo atsiminimuose, ji nusivylė savo broliais dėl, jos teigimu, demokratinių principų išdavystės ir jų politinių oponentų žudymo.
Po revoliucijos ji padėjo ir slėpė Kubos disidentus iki 1964 m., o galiausiai pati išvyko iš salos.
Savo memuaruose, pavadintuose „Fidelis ir Raulis, mano broliai, slaptoji istorija“, J.Castro teigia, kad praėjus dvejiems metams po 1959 m. revoliucijos, atvedusios Fidelį į valdžią, Havanoje ją užverbavo CŽA.
Pasivadinusi slapyvardžiu Donna, ji trejus metus rinko slaptą informaciją JAV, siekdama nuversti Kubos vyriausybę.
Juanita Castro savo atsiminimuose rašė, kad jai nebuvo lengva rasti savo vietą išeivių bendruomenėje Jungtinėse Amerikos Valstijose ir suderinti dvigubą Fidelio ir Raulio sesers bei režimo tremtyje priešininkės vaidmenį.
„Be jokios abejonės, man buvo sunkiau nei daugeliui kitų išvykusiųjų. Nedaugelis žmonių supranta mano gyvenimo paradoksalumą, – rašė ji. – Tiems, kurie yra Kuboje, aš esu dezertyrė, nes išvykau ir pasmerkiau dabartinį režimą. O daugeliui Majamyje esu „persona non grata“, nes esu Fidelio ir Raulio sesuo.“
Jos vyresnysis brolis Fidelis mirė 2016 m. Havanoje, sulaukęs 90 metų. Juanita neatvyko į laidotuves.
Rauliui Kastro dabar yra 92 metai ir jis toliau gyvena Kuboje.