Ankstesniais metais šio ritualo metu, maldininkams skubant mesti akmenukus į tuos didžiulius stulpus, susidariusiose spūstyse yra žuvę šimtai žmonių.
Kad iki galo atliktų ritualą, tikintysis turi mesti po 21 akmenuką į kiekvieną iš trijų 25 m aukščio stulpų.
Saudo Arabijos valdžia, siekdama išvengti tokių tragedijų kaip 2006-aisiais, kai žuvo 364 žmonės, 2004-aisiais, kai žuvo 251 žmogus ir 1990-aisiais, kai žuvo 1 426 žmonės, slėnyje prie Šėtoną simbolizuojančių stulpų pastatė daugiaaukštį pėsčiųjų taką.
Šiemet hadže dalyvauja daugiau kaip 2,5 mln. maldininkų, bet kol kas pranešimų apie kokius nors didelius incidentus nebuvo.
„Viskas einasi gerai ir pagal planus“, – žurnalistams sakė Vidaus reikalų ministerijos atstovas generolas Mansuras al Turki.
Didelės saugumo pajėgos stebi tikinčiuosius, einančius į akmenų mėtymo ritualą po avių skerdimo ritualo – Aukojimo šventės, kuria paminimas Abraomo pasiryžimas Dievui paliepus paaukoti savo sūnų.
Dauguma maldininkų patys avių neaukoja – vietoje to jie perka iš Saudo Arabijos valdžios specialius talonus, kurie paskui virsta pagalba neturtingiems musulmonams kitose valstybėse.
Po akmenų mėtymo į Šėtoną ritualo maldininkai eina į Mekos Didžiąją mečetę „atsisveikinti“ su Kaaba – kubo formos statiniu, kuriame įmūrytas Juodasis akmuo – švenčiausia islamo relikvija. Kaip tikima, tai yra akmuo, likęs iš Adomo pastatyto pirmojo aukuro Dievui.