Vyriausybė „oficialiai paneigė šiuos nepagrįstus kaltinimus“ dėl „vienos privačios saugumo bendrovės elementų tariamo dislokavimo Malyje“, sakoma penktadienį vakare paskelbtame pranešime.
Malio vyriausybė „reikalauja, kad jai būtų pateikta nepriklausomų šaltinių įrodymų“ apie tokių pajėgų dislokavimą, nurodoma pranešime. Be to, Bamakas paaiškino, kad Malyje dirbantys „instruktoriai iš Rusijos“ prisideda prie nacionalinių gynybos ir saugumo pajėgų operatyvinių pajėgumų stiprinimo.
Bamakas „palaiko tik tarpvalstybinius ryšius su Rusijos Federacija, savo istorine partnere“, pabrėžiama pranešime, pasirašytame vyriausybės atstovo pulkininko Abdoulaye Maigos.
Ketvirtadienį 15 Vakarų šalių išreiškė pasipiktinimą, kad samdiniai iš Rusijos, dirbantys kontroversiškai vertinamai kompanijai „Wagner“, buvo pradėti dislokuoti Malyje. Jos taip pat kaltino Maskvą teikiant kovotojams materialinę pagalbą.
Kovoje su džihadistais Malyje dalyvaujančios šalys, įskaitant Kanadą, Vokietiją, Prancūziją ir Jungtinę Karalystę, sakė „tvirtai smerkiančios samdinių pajėgų dislokavimą Malio teritorijoje“.
„Mums žinoma apie Rusijos Federacijos vyriausybės įsitraukimą teigiant materialinę pagalbą grupės „Wagner“ dislokavimui Malyje. Raginame Rusiją grįžti prie atsakingo ir konstruktyvaus elgesio šiame regione“, – sakoma pranešime.
Tai buvo vienas pirmųjų Vakarų šalių oficialių pripažinimų, kad šie kovotojai yra siunčiami į Malį, nors Bamako vyriausybė pastaraisiais mėnesiais ne kartą buvo perspėta jų nepriimti.