Už tokią „terapiją“ grės 1–5 tūkst. eurų bauda ir penki mėnesiai kalėjimo. Įstatyme taip pat numatyta, kad seksualinė orientacija arba lyties sau priskyrimas negali būti traktuojami kaip liga, sutrikimas, trūkumas. Be to, dabar 16 metų sulaukę piliečiai galės reikalauti, kad oficialiuose dokumentuose būtų pakeista jų lytis (anksčiau buvo tą galėjo padaryti būdami 18 m).
Tai yra labai drąsūs žingsniai katalikiškai valstybei, kuri tik 2011 metais įteisino skyrybas, ir yra vienintelė Europos Sąjungos valstybė, kurioje abortas yra laikomas kriminaliniu nusikaltimu, rašo „Time“. Nepaisant to, ji yra pirma ILGA-Europe (Tarptautinė lesbiečių, gėjų, biseksualų, transeksualų ir interseksualų asociacija) sąraše pagal žmonių teises ir lygybę tarp 49 Europos valstybių.
2014 metais Marie Louise Coleiro Preca tapus Maltos prezidente, buvo priimta daug progresyvių įstatymų, tarp jų pasiūlytos ir vienodos įsivaikinimo teisės tos pačios lyties šeimoms.
„Gyvenimas homoseksualams Maltoje per pastaruosius dvejus metus pasikeitė“, – sakė gaymalta.com portalo įkūrėjas Russellas Sammutas.
31 metų vyras pasakojo apie seksualinę orientaciją prisipažinęs būdamas 16 metų. Jis tikino jokių homofobijos išpuolių nepatyręs. Vyro teigimu, naujas įstatymas siunčia svarbią žinią Maltos piliečiams – galima būti ir gėjumi, tai ne liga, kurią reikėtų gydyti.
Kairioji homoseksualus palaikanti valdžia nėra vienintelė priežastis, kodėl Malta rodo pavyzdį visai Europai. Žmogaus teisių stebėjimo instituto atstovo Boriso Dittricho teigimu, Maltą smarkiai pakeitė ir narystė ES – ji padidino turizmą, pamažu tai keitė ir žmonių požiūrį
Nepaisant Maltos progresyvumo, kai kurie klausimai šalyje vis dar sprendžiami labai konservatyviai. Tarkime, valstybė smarkiai atsilieka pagal nuostatas dėl ŽIV gydymo, taip pat abortas yra tabu.
Be to, kai kurie gyventojai vis tik nesijaučia labai gerai Maltoje. 53 metų transseksualė Lauren Salerno, kuri į Maltą iš Didžiosios Britanijos atsikraustė prieš pusmetį dėl transfobijos, sakė, kad vertinant paviršutiniškai Malta yra labiau tolerantiška.
„Tačiau, kai aš bandžiau susirasti darbą, man buvo pasakyta, kad neatrodau tinkamai netgi tokiems darbams kaip padavėjos. Aš dirbau bandomąjį savaitgalį restorane, bet klientai skundėsi. Ne mano darbu, bet tuo, kas aš esu“, – pasakojo transseksualė.