SUSIJĘ: Ko iš tiesų prancūzai nori Malyje
Praėjusios nakties antskrydžiai Kidalyje buvo surengti 24 valandos po to, kai prancūzų vadovaujamos pajėgos užėmė Gao, daugiausia gyventojų turintį miestą islamistų kontroliuojamoje Malio šiaurinėje dykumų teritorijoje, kurios dydis yra maždaug kaip Teksaso. Gao gyvena maždaug 60 tūkst. žmonių.
„Buvo antskrydžių prieš islamistų bazes Kidalyje“, kuris yra 1,5 tūkst. km į šiaurę nuo sostinės Bamako, sakė maliečių saugumo šaltinis. Jis pridūrė, kad buvo sunaikintas „Ansar Dine“ („Tikėjimo gynėjų“) vado Iyado Ago Ghaly namas.
Kidalis buvo tapęs bastionu „Ansar Dine“, kurio lyderis I.A.Ghaly yra buvęs karys ir buvęs tuaregų sukilėlis. Savo grupuotę jis įkūrė pernai.
Pernai balandį, po perversmo Bamake, nepriklausomos valstybės Malio šiaurėje tuaregų sukilėlių aljansas susivienijo su keliomis islamistų grupuotėmis ir pirmiausia užėmė Kidalį, o paskui – Gao ir Tombuktu.
Islamistai greitai nustūmė į šoną tuaregus ir įvedė regione griežtą šariato (islamo teisės) versiją. Nusižengėliai būdavo plakami, užmėtomi akmenimis ir baudžiami mirtimi, buvo uždrausta muzika ir televizija, moterys buvo priverstos dėvėti šydus.
Prancūzija sausio 11 dieną pradėjo Malyje karinį puolimą – po to, kai islamistai užėmė vieną šalies centriniame regione esantį miestą ir pasistūmėjo toliau į vyriausybės teritoriją sostinės Bamako link.
Prancūzijos premjeras Jeanas-Marcas Ayrault sakė, kad pajėgos, užėmusios Gao, juda Tombuktu, kuris ištisus šimtmečius buvo islamo mokslo centras, link.