Partijos turėjo iki antradienio paprašyti savo grupės statuso Europos Parlamente po praėjusio mėnesio rinkimų, per kuriuos savo pozicijas visoje Europoje smarkiai sustiprino euroskeptiškos partijos.
Grupei Europos Parlamente suformuoti reikia mažiausiai 25 europarlamentarų iš septynių ES šalių narių. Grupės gauna papildomą ES finansavimą ir kitokių privilegijų. Tačiau M.Le Pen ir jos sąjungininkai turėjo tik šešių ES šalių atstovų palaikymą.
Interviu radijui „France Info“ M.Le Pen sakė, kad sprendimas nesijungti su lenkų partija, sužlugdęs kraštutinių dešiniųjų planus suformuoti euroskeptišką bloką, buvo trumpalaikė „auka“.
Ir M.Le Pen, ir G.Wildersas atsisakė bendradarbiauti su Lenkijos Naujosios dešinės kongresu, kurį daugelis laiko antisemitine partija.
„Tai pasikeis, – sakė ji. – Aš nesijaudinu. Manau, kad susiformuosime iki metų pabaigos.“
„Tai ne žlugimas, o tik nesėkmė“, – pridūrė M.Le Pen.
M.Le Pen ir olandų Laisvės partijos lyderis Geertas Wildersas sugebėjo į grupę pritraukti daugiau parlamentarų, nei to reikalauja nuostatos, tačiau tik iš šešių šalių.
Ir M.Le Pen, ir G.Wildersas atsisakė bendradarbiauti su Lenkijos Naujosios dešinės kongresu, kurį daugelis laiko antisemitine partija.
Kongresui vadovaujantis 72-ejų Januszas Korwinas-Mikke yra pasakęs, jog Adolfas Hitleris „ko gero, nežinojo, kad žydai buvo naikinami“, o moterys neturėtų turėti teisės balsuoti.
„Jo pareiškimai, jo politinės pažiūros prieštarauja mūsų vertybėms“, – sakė M.Le Pen.
Grupė, susiformuodama Europos Parlamente, ne tik užsitikrina, kad bus politiškai geriau matoma, bet ir įgyja galimybę pirmininkauti įvairiems komitetams ir iki 30 mln. eurų siekiantį finansavimą penkerių metų laikotarpiu.