RSF liepą paskelbtame griežtame pareiškime apkaltino šios Šiaurės Afrikos šalies valdžią, kad ji trukdo pranešti apie įvykius Rife ir didžiausiame šio šiaurinio regiono mieste Choseimoje.
„Maroko ir užsienio žurnalistų, nušviečiančių įvykius šalies šiaurėje, padėtis prastėja“, – sakė RSF Šiaurės Afrikos skyriaus vadovė Yasmine Kacha.
„Stengdamasi užkirsti kelią nušviesti protestus Rife, Maroko valdžia palaipsniui daro šį regioną neprieinamą laisvai žiniasklaidai“, – sakė ji.
Kultūros ir ryšių ministerija pirmadienį atmetė RSF kaltinimus kaip „šališkus, nepamatuotus ir nepagrįstus įrodymais“.
Pasak ministerijos, 89 užsienio žurnalistai, akredituoti Maroke, turi „visus reikiamus leidimus, kad galėtų dirbti įprastomis sąlygomis visoje šalyje“.
Valdžia „nedaro absoliučiai jokios įtakos“ tam, kaip užsienio ar vietos žurnalistai pateikia informaciją, pabrėžė ministerija.
Visgi ministerija pripažino, kad liepos mėnesį per demonstraciją Choseimoje buvo suimtas ir vėliau už neramumų kurstymą nuteistas vietos žurnalistas Hamidas El Mahdaoui. Jam buvo skirti trys mėnesiai kalėjimo ir 20 tūkst. Maroko dirhamų (1800 eurų) bauda.
Per valdžios nesankcionuotą demonstraciją liepos 20 dieną Choseimos policija prieš protestuotojus panaudojo ašarines dujas ir dešimtis jų suėmė.
Tuo pat metu visoje Choseimoje sutriko ar apskritai dingo interneto ryšys, o tai „smarkiai komplikavo ten buvusių žurnalistų darbą“, pažymėjo RSF.
RSF duomenimis, pastaraisiais mėnesiais Rife buvo sulaikyti iš viso septyni žurnalistai.
Protestai Rifo regione prasidėjo pernai spalį, kai po šiukšliavežės ratais žuvo žuvies pardavėjas, mėginęs atgauti kardžuvę, kurią pareigūnai konfiskavo, nes ji buvo sugauta ne sezono metu.
Dėl šio incidento kilęs visuomenės pasipiktinimas ilgainiui peraugo į platesnio masto judėjimą už naujų darbo vietų kūrimą ir kovą su valdžios korupcija.