„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Maskva apgailestauja dėl EP raginimo kovoti su agresyvia Rusijos politika

Kremlius apgailestauja dėl Europos Parlamente patvirtintos rezoliucijos dėl tolesnių Europos Sąjungos ir Rusijos santykių, kurioje siūloma griežtinti politiką Maskvos atžvilgiu, ketvirtadienį pareiškė prezidento Vladimiro Putino atstovas Dmitrijus Peskovas.
Vladimiras Putinas
Vladimiras Putinas / Tass/„Scanpix“ nuotr.

„Šio dokumento esmė gali kelti tik apgailestavimą“, – žurnalistams sakė D.Peskovas.

„Dideliam apgailestavimui, jame nekalbama apie būtinybę užmegzti dialogą, būtinybę spręsti esamas problemas ir nesutarimus bendraujant įvairiais lygiais ir įvairiais kanalais“, – teigė Kremliaus atstovas.

Pasak D.Peskovo, „vienintelė paguoda yra tai, kad šis dokumentas yra rekomendacinio pobūdžio“.

EP anksčiau ketvirtadienį patvirtintame dokumente pažymima, kad kad santykiuose su Rusija būtina atskirti prezidento V. Putino režimą ir šalies gyventojus. Dokumente raginama kovoti su agresyvia Kremliaus politika bei remti Rusijos pilietinę visuomenę.

Parlamento patvirtintoje rezoliucijoje ES raginama būti pasiruošusi nepripažinti naujojo Rusijos parlamento, kurio rinkimai vyks vėliau šią savaitę, taip pat siūloma apsvarstyti galimybę prašyti Rusiją pašalinti iš tarptautinių organizacijų su parlamentinėmis asamblėjomis, jei „rinkimai bus pripažinti nesąžiningais ir surengti pažeidžiant demokratinius principus ir tarptautinę teisę“.

Europarlamentarai ragina ES sumažinti priklausomybę nuo Rusijos dujų, naftos ir kitų žaliavų ir padidinti savo energetinį savarankiškumą bent jau tol, kol prezidentas V.Putinas yra valdžioje. Anot jų, būtina nedelsiant užkirsti kelią dujotiekio „Nord Stream 2” plėtrai bei įgyvendinti žaliąją darbotvarkę.

Rezoliucijoje EP siūlo stiprinti ES pajėgumus nustatyti ir stabdyti nešvarių pinigų srautus iš Rusijos ir „atskleisti Rusijos režimo autokratų ir korumpuotų oligarchų ES valstybėse slepiamą turtą ir finansines lėšas“.

Europos Parlamento nariai taip pat ragina toliau remti ir ginti Rytų partnerystės šalių (Ukrainos, Sakartvelo, Moldovos) nepriklausomybę ir teritorinį vientisumą bei puoselėti europinių reformų įgyvendinimą ir pagarbą pagrindinėms laisvėms šiame regione.

Pasak politikų, ES turėtų aiškiai parodyti, kad negali būti nė kalbos apie sugrįžimą prie įprastų santykių, kol Rusija nesustabdys savo agresyvios politikos ir hibridinio karo prieš ES, jos valstybes nares ir Rytų partnerystės šalis.

Be to, Rusija turi būti pašalinta iš SWIFT mokėjimo sistemos, siekiant atgrasyti Rusijos valdžios institucijas nuo tolesnio agresyvaus elgesio, teigiama rezoliucijoje.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs