Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Maskva imasi atvirų grasinimų Baltijos šalims: jos daro viską, kad būtų demilitarizuotos

Ginklais žvanginti ir grasinimais mėtytis mėgstanti Maskva ima atvirai grasinti Baltijos šalims. Rusijos Federacijos Tarybos Valstybinio suvereniteto apsaugos komisijos vadovas Andrejus Klimovas savo „Telegram“ kanale parašė, esą „Baltijos šalių politinių nykštukų“ provokacijos gali išprovokuoti didelį karą Europos Sąjungoje.
Vilniaus senamiestis
Vilniaus senamiestis / Ernestos Čičiurkaitės / 15min nuotr.

„Latvija, Lietuva ir Estija daro viską, kad Rusija jas demilitarizuotų, vykdydamos antirusišką politiką“, – rašė A.Klimovas.

Tokių grasinimų jis ėmėsi neva dėl Baltijos šalių siekio sutrukdyti Rusijos tranzitui ir „viskam, kas rusiška“.

„Prieš 260 metų Kuršo ir Žiemgalos vasalinė kunigaikštystė įsipareigojo netrukdyti Rusijos tranzitui ir stačiatikių cerkvių statybai. Dabar yra Latvija, Lietuva ir Estija, kurios trukdo Rusijos tranzitui ir viskam, kas rusiška“, – tvirtino jis.

Jis taip pat paminėjo žodį „demilitarizavimas“, kurį Kremliaus diktatorius Vladimiras Putinas panaudojo savo kruvinam karui Ukrainoje pateisinti.

Nuotr. iš „Vikipedia“/Andrejus Klimovas
Nuotr. iš „Vikipedia“/Andrejus Klimovas

„Šios šalys daro viską, kad Rusija jas demilitarizuotų. Vienintelė problema ta, kad Baltijos šalių politiniai nykštukai vis dėlto gali išprovokuoti ketvirtąjį (nuo Napoleono iki Hitlerio) didįjį karą Europoje. Ir tai jau nebėra tik jų provincijos pasirinkimo reikalas“, – sakė A.Klimovas.

Birželį Rusija įsivėlė į ginčą su Lietuva, Vilniui apribojus sankcionuotų prekių tranzitą geležinkeliais iš žemyninės Rusijos dalies į Kaliningradą.

Anksčiau Rusijos užsienio reikalų ministerija supyko, kad Baltijos šalyse yra demontuojami sovietiniai paminklai. Ministerija „pažadėjo imtis priemonių dėl sovietinių paminklų griovimo Baltijos šalyse“. Jie pabrėžė, kad reaguodama į Baltijos respublikų „rusofobiškus veiksmus“ šalis imsis asimetrinių priemonių, pirmiausia politinėje ir ekonominėje srityse.

V.Putinas lankosi Kaliningrade

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas ketvirtadienį atvyko vizito į Kaliningrado sritį, kur, pasak Kremliaus, ruošėsi aptarti tranzito per Lietuvą klausimus, dėl karo Ukrainoje tvyrant aštriai įtampai tarp Maskvos ir ES.

„Žinoma, Kaliningradas yra labai svarbus Rusijos regionas... Sudėtinga situacija, susijusi su mokėjimais Europai, be abejo, bus aptarta“, – prieš vizitą Rusijos žiniasklaidai sakė Kremliaus atstovas Dmitrijus Peskovas.

V.Putino vizitas į Kaliningradą surengtas kilus įtampai tarp Maskvos ir Briuselio po to, kai Europos Sąjunga įvedė Rusijai virtinę sankcijų dėl įsiveržimo į Ukrainą.

AFP/„Scanpix“ nuotr./Vladimiras Putinas
AFP/„Scanpix“ nuotr./Vladimiras Putinas

Birželį Rusija įsivėlė į ginčą su Lietuva, Vilniui apribojus sankcionuotų prekių tranzitą geležinkeliais iš žemyninės Rusijos dalies į Kaliningradą.

Po Maskvos grasinimų ir protestų Briuselis pareiškė, kad Lietuva turi leisti tranzitu gabenti rusiškas prekes, išskyrus ginklus.

Kaliningrado sritis, kurią, einant į pabaigą Antrajam pasauliniam karui, iš Vokietijos atėmė Raudonoji armija, buvo atskirta nuo pagrindinės Rusijos dalies, kai iširo Sovietų Sąjunga, o Lietuva tapo nepriklausoma valstybe.

Šis Baltijos jūros eksklavas, įsiterpęs tarp NATO narių Lietuvos ir Lenkijos, yra smarkiai militarizuotas ir neturi sausumos sienos su Rusija

Praėjusį mėnesį Rusija pranešė, kad Kaliningrado srityje dislokavo tris lėktuvus, apginkluotus raketomis „Kinžal“, kurias Maskva vadina hipergarsiniais ginklais. Rusijos gynybos ministerija nurodė, kad šie orlaiviai vykdys „kovinį budėjimą visą parą“.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“
Reklama
„Energus“ dviratininkų komandos įkūrėjas P.Šidlauskas: kiekvienas žmogus tiek sporte, tiek versle gali daugiau
Reklama
Visuomenės sveikatos krizė dėl vitamino D trūkumo: didėjanti problema tarp vaikų, suaugusiųjų ir senjorų