„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Maskva kuria galingą karo mašinos variklį: atskleidė slaptą planą

Rusijos valdžios institucijos rengia planą sujungti didžiausius naftos gamintojus į vieną bendrovę, pranešė laikraštis „The Wall Street Journal“. Pagal vieną iš svarstomų scenarijų, valstybinė „Rosneft“ absorbuotų valstybinę „Gazpromneft“ ir privačią „Lukoil“. Tai leistų Vladimirui Putinui geriau kontroliuoti ir Rusijos ekonomiką karo sąlygomis, ir pasaulines energetikos rinkas, teigė laikraštis.
Vladimiras Putinas
Vladimiras Putinas / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Pastaraisiais mėnesiais vyko derybos tarp pareigūnų ir bendrovės vadovų dėl susijungimo, teigė laikraštis. WSJ šaltiniai pažymėjo, kad derybos gali ir nesibaigti sandoriu arba jo detalės gali pasikeisti.

Naujoji bendrovė galėtų tapti antrąja pasaulyje naftos gamintoja po „Saudi Aramco“. Ji galės parduoti naftą Indijai ir Kinijai aukštesnėmis kainomis, rašo WSJ. Anot laikraščio šaltinių, plano šalininkai tvirtina, kad naujoji milžinė taip pat galės daugiau uždirbti parduodama naftą per „Lukoil“ priklausančią prekybos įmonę „Litasco“.

V.Putinas išnaudotų energetikos sektorių karo mašinai

Vykstančios derybos rodo Vladimiro Putino norą mobilizuoti energetikos sektorių karui paremti, laikraščiui sakė su derybomis susipažinę šaltiniai. WSJ teigimu, Rusijos prezidentas nori sukurti milžinę, galinčią konkuruoti su Saudo Arabija.

Laikraščio pašnekovai teigė, kad naujoji bendrovė taip pat bus pajėgesnė atlaikyti Vakarų sankcijas. Jie taip pat mano, kad diskusija apie susijungimą gali byloti ir apie Rusijos pasirengimą galimam pokariniam ekonominių santykių su Vakarais pagerėjimui.

Pagrindinis derybų dalyvis yra „Rosneft“ vadovas Igoris Sečinas, tačiau neaišku, ar jis vadovaus naujai bendrovei, teigia laikraščio pašnekovai. Kitas galimas bendrovės vadovas galėtų būti „Gazpromneft“ vadovas Aleksandras Diukovas, teigia WSJ.

Kremliaus atstovas spaudai (laikraštis jo neįvardijo) WSJ sakė, kad prezidento administracija apie galimą sandorį nežinojo. Bendrovės „Rosneft“ atstovas spaudai teigė, kad, jo turimais duomenimis, „The Wall Street Journal“ informacija yra netiksli. Elektroniniu paštu atsiųstame atsakyme jis teigė, kad WSJ straipsniu „gali būti siekiama sukurti konkurencinį rinkos pranašumą kitų rinkos dalyvių naudai“. Telefonu paklaustas, kokią informaciją „Rosneft“ laiko netikslia, Rusijos bendrovės atstovas spaudai atsakė, kad nėra įgaliotas atsakinėti į klausimus. Bendrovė „Lukoil“ neigė vedanti derybas dėl susijungimo. Bendrovės „Gazprom“ ir „Gazpromneft“ į laikraščio užklausas neatsakė.

„Lukoil“ perdavimas tiesioginei valstybės kontrolei būtų didelis žingsnis siekiant visiškai pakeisti gamtos išteklių privatizavimo Rusijoje po SSRS žlugimo rezultatus, priduria WSJ.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“