„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai
2020 12 22 /12:38

Maskva paskelbė atsakomųjų sankcijų ES pareigūnams

Maskva antradienį pareiškė skelbianti keliems Europos Sąjungos atstovams atsakomųjų sankcijų, reaguodama į Bendrijos sprendimą dėl Rusijos opozicionieriaus Aleksejaus Navalno apnuodijimo paskelbti kelionių draudimą keliems rusų pareigūnams.
Aleksejus Navalnas
Aleksejus Navalnas / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Rusijos užsienio reikalų ministerija pareiškime sakė, kad reaguodama į „konfrontacinius“ ES veiksmus „nusprendė išplėsti sąrašą ES šalių narių ir institucijų atstovų, kuriems bus uždrausta atvykti į Rusijos Federaciją“.

Anksčiau antradienį Rusijos URM iškvietė aukšto rango diplomatus iš Vokietijos, Prancūzijos ir Švedijos, kad išreikštų nepasitenkinimą dėl jų reakcijos į A.Navalno apnuodijimą.

VIDEO: Aleksejus Navalnas paskambino savo nuodytojui

Šių ES narių laboratorijos anksčiau šiemet patvirtino, kad A.Navalnas buvo apnuodytas sovietų mokslininkų sukurta nervus paralyžiuojančia medžiaga „Novičiok“. Rusijos valdžia kategoriškai neigia prisidėjusi prie opozicionieriaus apnuodijimo.

Reaguodama į A.Navalno apnuodijimą ES uždraudė įvažiuoti į jos teritoriją šešiems įtariamiems atsakingiems asmenims, įskaitant Federalinės saugumo tarnybos (FSB) vadovą Aleksandrą Bortnikovą, ir įšaldė jų sąskaitas.

Vokietijos, Prancūzijos ir Švedijos atstovai buvo iškviesti į Užsienio reikalų ministeriją „ryšium su prieš Rusiją nukreiptų ES sankcijų įvedimu“, naujienų agentūrai AFP sakė atstovė spaudai.

Europos diplomatai jokių oficialių komentarų nepaskelbė.

Naujos sankcijos buvo paskelbtos kitą dieną po to, kai A. Navalnas pranešė, kad apsimetęs aukšto rango pareigūnu išgavo vieno saugumo agento prisipažinimą, kad šią vasarą jį nunuodyti bandė FSB.

Remiantis Kremliaus kritiko tinklaraštyje paskelbtu garso įrašu, nuodai buvo A. Navalno trumpikėse.

Pirmadienį vakare FSB pareiškė, kad A.Navalno paskelbtas pokalbis yra „klastotė“ ir dėl to pradėtas tarnybinis patikrinimas. Anot FSB, opozicionieriui talkino užsienio specialiosios tarnybos.

44 metų A.Navalnas pasijuto blogai per skrydį iš Tomsko į Maskvą rugpjūtį. Lėktuvui neplanuotai nutūpus Omske, jis buvo nuvežtas į šio miesto ligoninę, o po poros dienų komos būklės nuskraidintas į Vokietiją gydyti.

Praėjusią savaitę tiriamosios žurnalistikos tinklalapis „Bellingcat“, JAV televizija CNN, Rusijos tiriamosios žurnalistikos tinklalapis „The Insider“ ir Vokietijos savaitraštis „Der Spiegel“ paskelbė, jog atlikę bendrą tyrimą nustatė, kad FSB cheminių ginklų ekspertai Kremliaus kritiką sekė ne vienus metus.

Anksčiau šią savaitę išplatintame pareiškime Rusijos URM vėl tvirtino, kad ES šalys atsisako bendradarbiauti su Rusija tiriant incidentą dėl A.Navalno.

Maskva ne kartą neigė kaltinimus, kad jos saugumo tarnybos prisidėjo prie šio nusikaltimo.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs