Tai Rusijos diplomatijos vadovas sakė Jungtinių Valstijų prezidentui Donaldui Trumpui grasinant pasitraukti iš šio susitarimo, kurį po intensyvių diplomatinių pastangų 2015 metais pasirašė Iranas, JAV, Prancūzija, Didžioji Britanija, Vokietija, Rusija ir Kinija.
D.Trumpas reikalauja, kad sutartis, pagal kurią buvo atšauktos Iranui taikytos sankcijos mainais į jo sutikimą apriboti savo branduolinę programą, iki gegužės 12 dienos būtų „pataisyta“ .
„Esama bandymų trukdyti tarptautinei tvarkai, kuria grindžiamos Jungtinės Tautos“, – sakė S.Lavrovas po Pekine įvykusių derybų su Kinijos užsienio reikalų ministru Wang Yi.
„Aiškiai su Kinija pasakėme, kad sustabdysime mėginimus sabotuoti susitarimus, įtvirtintus JT Saugumo Tarybos rezoliucija“, – pažymėjo jis.
S.Lavrovas kalbėjo Šanchajaus bendradarbiavimo organizacijos (ŠBO) – Maskvos ir Pekino iniciatyva sukurto regioninio saugumo bloko – susitikimo išvakarėse.
Ministras sakė, kad Irano branduolinis susitarimas yra „vienas didžiausių tarptautinės diplomatijos pastarųjų metų laimėjimų“ ir jo peržiūra yra nepriimtina.
D.Trumpas grasina pasitraukti iš susitarimo, jeigu Europos sostinės nesutiks jo papildyti griežtesnėmis Irano raketų programos ir būsimų branduolinio kuro sodrinimo pajėgumų priežiūros priemonėmis.
Jo partneriai tvirtina, kad pasiekto susitarimo įgyvendinimas pagal Bendrąjį išsamių veiksmų planą (Joint Comprehensive Plan of Action, JCPOA) yra geriausias būdas užtikrinti, kad Teheranas nesiektų pasigaminti branduolinių ginklų.
Iranas šeštadienį įspėjo, kad yra pasirengęs atnaujinti bombų gamybai tinkamo urano sodrinimą, jei JAV pasitrauks iš susitarimo.