„Padėtis Donbase blogėja. Dažnai susitinku su studentais, nevyriausybinių organizacijų atstovais. Šių renginių metu susitinku su žmonėmis, atvykusiais iš Donbaso ir radusiais čia (Rusijoje) laikiną prieglobstį arba nuolat čia gyvenančiais“, – sakė ji per trumpą spaudos konferenciją.
„Nuolat per tokius susitikimus, rengiamus jau ne pirmus metus, mūsų atžvilgiu girdžiu priekaištų, kad yra akivaizdi būtinybė palaikyti mūsų žmones, kurie faktiškai tapo mūsų šalies gyventojais, bet nematoma jokios paramos iš Rusijos Federacijos pusės“, – pažymėjo URM atstovė.
Ji komentavo Rusijos prezidento Vladimiro Putino trečiadienį pasirašytą įsaką, leisiantį konflikto draskomos Rytų Ukrainos gyventojams paprasčiau gauti Rusijos pilietybę.
M.Zacharova laiko minėtus priekaištus nepagrįstais, nes „Rusijos teikiama humanitarinė pagalba, politinė parama, moralinis palaikymas yra itin vertingi“.
Pareigūnės teigimu, be Maskvos paramos šių žmonių gyvenimas „susiklostytų kur kas dramatiškiau“.
„Į šiuos argumentus buvo atsižvelgiama, bet nuolat girdėdavau, kad iš Donbase gyvenančių žmonių gauname šimtus, gal tūkstančius pranešimų ir komentarų, kuriuose maldaujama, kad jų likimas kaip nors pagerėtų“, – pareiškė M.Zacharova.
Naujos pasų išdavimo taisyklės galios nepripažintų Donecko ir Luhansko „liaudies respublikų“ gyventojams.
Šiuose separatistiniuose regionuose, kurie atsiskyrė nuo Ukrainos 2014 metais ir yra vadovaujami Maskvos remiamų kovotojų, gyvenantys žmonės dabar galės gauti Rusijos pilietybę per tris mėnesius nuo paraiškos pateikimo.
Kijevas ir Vakarai iš karto pasmerkė šį sprendimą.
Ukrainos išrinktasis prezidentas Volodymyras Zelenskis – trečiadienį rinkimuose triumfavęs komikas – reaguodamas į tokį Maskvos žingsnį paragino Vakarus sugriežtinti Rusijai paskelbtas sankcijas.
Maskva ir Kijevas konfliktuoja nuo 2014 metų liaudies sukilimo Ukrainoje, per kurį buvo nušalinta Kremliaus remta vadovybė.
Po sukilimo Rusija atplėšė nuo Ukrainos ir aneksavo Krymo pusiasalį, o paskui parėmė Rytų Ukrainos, kur konfliktas jau pareikalavo 13 tūkst. gyvybių, separatistus.