Pagrobėjai vaikiną pačiupo dar antradienio rytą, kai jis Maskvoje ėjo į darbą. Garsios interneto saugumo kompanijos įkūrėjo sūnus šiuo metu plušėjo prie savo diplominio darbo projekto ir tuo pat metu dirbo motinos Natalijos Kasperskajos kompanijoje „InfoWatch“. I.Kasperskį nenustatyti asmenys pagrobė tiesiog šalia kompanijos biuro.
AFP/„Scanpix“ nuotr./Jevgenijus Kasperskis |
Tą pačią dieną nusikaltėliai paskambino pagrobtojo tėvui ir pareikalavo 3 mln. eurų išpirkos, pranešė lifenews.ru. Iš karto po šio skambučio J.Kasperskis iš Londono išskrido į Maskvą.
Pažymėtina, kad interneto saugumo specialisto sūnus ne itin rūpinosi savo saugumu elektroninėje erdvėje. Pavyzdžiui, socialiniame tinkle „V kontakte“ I.Kasperskis buvo nurodęs savo adresą su gatve ir namo numeriu, o taip pat pažymėjęs, kad jis toje vietoje gyvena nuo 1991 metų. Ten pat jaunuolis buvo įrašęs savo darbovietės adresą. Neatmestina versija, kad nusikaltėliai informaciją apie Ivaną susirinko naudodami tokius visiems atvirus šaltinius.
Nusikaltėlių paieškai buvo mestos visos įmanomos pajėgos: policija, Federalinė saugumo tarnyba, kriminalinė paieška. Kol kas specialiosios tarnybos oficialiai informacijos apie pagrobimą ir jo tyrimą niekaip nekomentuoja.
Nusikaltėlių paieškai buvo mestos visos įmanomos pajėgos: policija, Federalinė saugumo tarnyba, kriminalinė paieška.Žurnalo „Forbes“ duomenimis, pagrobto vaikino tėvas J.Kasperskis Rusijos turtuolių sąraše užima 125-ąją vietą. Jo turtas vertinamas 800 mln. dolerių. To paties žurnalo teigimu, jaunuolio motina N.Kasperskaja patenka į sėkmingiausių Rusijos moterų penkiasdešimtuką.
J.Kasperskis yra asmeniškai pažįstamas su Rusijos prezidentu Dmitrijumi Medvedevu. Šalies lyderis 2009-aisiais lankėsi J.Kasperskio kompanijos Maskvos biure, kur jam buvo pademonstruotas kelių laboratorijų darbas.
2009 m. birželio 12 d. D.Medvedevas J.Kasperskiui įteikė Valstybinę premiją už pasiekimus mokslo ir technologijų srityje.
„Kaspersky Lab“ arba „Лаборатория Касперского“ bendradarbiauja su Rusijos, JAV, Europos Sąjungos šalių ir Kinijos specialiosiomis tarnybomis, teikdama informaciją, kuri leistų užkirsti kelią didelėms finansų ir duomenų, tarp jų ir slaptų, vagystėms.
Pagal „Fast Company“ reitingus, „Kaspersky Lab“ patenka į inovatyviausių pasaulio kompanijų penkiasdešimtuką, užimdama jame 32-ąją vietą ir aplenkdama tokius konkurentus kaip „Microsoft“, „Cisco“ ir „Samsung“.