Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Mauritanija išdavė Libijai buvusį Muamaro Kadhafi žvalgybos vadovą

Mauritanijos pareigūnai perdavė Libijai buvusį Muamaro Kadhafi žvalgybos vadovą, kurį beveik prieš penkis mėnesius areštavo dėl neteisėto atvykimo į šalį, trečiadienį pranešė valstybinė televizija.
Abdullah al Senussi
Abdullah al Senussi / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

„Mauritanijos pareigūnai perduoda buvusį Libijos žvalgybos vadovą Abdullah al Senussi Libijai“, – buvo sakoma arabiškoje „bėgančioje eilutėje“ televizoriaus ekrane.

Vienas pareigūnas, kuris nenorėjo skelbti savo pavardės, patvirtino šias naujienas.

Antradienį Nuakšote lankėsi Libijos delegacija, kurioje dalyvavo gynybos ministras ir armijos štabo vadas, o keli oficialūs šaltiniai teigė, kad ši viešnagė susijusi su A.al Senussi ekstradicija.

A.al Senussi, nužudyto Libijos diktatoriaus svainis ir buvęs patikėtinis, buvo suimtas Mauritanijoje kovą, o dar po dviejų mėnesių jam pateikti kaltinimai dėl neteisėto patekimo į šalį bei suklastotų dokumentų naudojimo.

Nuo to laiko Libija aktyviai stengėsi, kad jai būtų išduotas žmogus, kurio taip pat ieško Prancūzija ir Tarptautinis Baudžiamasis Teismas (TBT) Hagoje.

Liepą naujoji Libijos vyriausybė pasiuntė premjerą Abdel Rahimą al Kibą į Nuakšotą, kad jis paragintų paspartinti ekstradicijos procesą, tačiau Mauritanijos prezidentas Mohamedas Ouldas Abdel Azizas sakė, jog A.al Senussi privalo atsakyti už neteisėtą patekimą į šalį.

Pernai liepos 27 dieną TBT išdavė arešto orderį, nurodydama, kad A.al Senussi buvo Libijos rytiniame Bengazio mieste vykdytų „nusikaltimų žmoniškumui, žudymų ir persekiojimų dėl politinių priežasčių netiesioginis vykdytojas“.

Bengazis buvo pernai vasarį Libijoje kilusios revoliucijos, galiausiai nuvertusios ilgiau nei keturis dešimtmečius gyvavusią diktatūrą, lopšys.

Sukilimo pabaigoje M.Kadhafi buvo nužudytas, o keli jo sąjungininkai – suimti.

A.al Senussi siejamas su JAV oro bendrovės „Pan Am“ keleivinio lainerio susprogdinimu virš Škotijos Lokerbio miestelio 1988 metų gruodį, per kurį žuvo 270 žmonių. Dėl šios ir kitų atakų Jungtinės Tautos (JT) 1992 metais leido paskelbti Libijai oro blokadą.

Interpolas Libijos iniciatyva buvo paskelbęs „raudonąjį pranešimą“ dėl A.al Senussi arešto. Tarptautinė policijos agentūra nurodė jo ieškanti dėl „sukčiavimo, įskaitant valstybės lėšų grobstymą ir įgaliojimų viršijimą siekiant asmeninės naudos“.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“
Reklama
„Energus“ dviratininkų komandos įkūrėjas P.Šidlauskas: kiekvienas žmogus tiek sporte, tiek versle gali daugiau
Reklama
Visuomenės sveikatos krizė dėl vitamino D trūkumo: didėjanti problema tarp vaikų, suaugusiųjų ir senjorų