„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Mažesnės kainos ir geresnė kokybė lietuvius veja apsipirkti į Londoną

Pigesnių prekių Jungtinėje Karalystėje ieškantys lietuviai – įprastas šių dienų reiškinys. Vieni pirkinius užsisako internetu ir atsisiunčia paštu, kiti naudojasi tarpininkų paslaugomis. Treti keliauja į užsienį patys, mat net įskaičiuojant kelionės išlaidas, įsigyti kai kurių prekių pavyksta kur kas pigiau nei Lietuvoje.
Londone lietuviai perka įvairiausias prekes - nuo drabužių iki higienos priemonių.
Londone lietuviai perka įvairiausias prekes - nuo drabužių iki higienos priemonių. / „Scanpix“/„PA Wire“/„Press Association Images“ nuotr.

Lietuviai prekių, kokių gali įsigyti ir tėvynėje, į užsienį važiuoja dėl kelių priežasčių. Vieni tikina, kad drabužių ar higienos bei buities prekių, skirtų Lietuvos rinkai, kokybė gerokai skiriasi nuo tų, kurios siūlomos britų pirkėjams. Kiti tvirtina, jog tie patys daiktai Jungtinėje Karalystėje – pigesni, o ypač per išpardavimus.

Vilioja vaikiškos prekės ir nuolaidos

Londone gyvenanti Liepa prieš keletą metų dažnai keliaudavo čia apsipirkti iš Lietuvos vien tam, kad įsigytų pigesnių drabužių bei kosmetikos.

„Gyvendama Lietuvoje kas kelis mėnesius skrisdavau į Londoną apsipirkti. Drabužių bei grožio priemonių kainos Lietuvoje jau seniai didesnės nei čia. Lietuvoje plaukų dažai, kuriuos naudoju, kainuodavo 56 litus už dėžutę, o Londone – 6 svarus, tai yra apie 30 litų tuo metu. Per akciją nusipirkdavau 4 dėžutes už 19 svarų. Dabar, grįžus į Lietuvą, pastebiu, kad įvedus eurą, jų kaina dar labiau pakilo, o čia – ne“, – skirtumus vardijo moteris.

Dabar, grįžus į Lietuvą, pastebiu, kad įvedus eurą, jų kaina dar labiau pakilo, o čia – ne.

Neseniai apsipirkti į Londoną skridusi Roberta pritarė teigdama, kad taikomos nuolaidos labai padeda sutaupyti ir tai yra viena iš priežasčių, skatinančių apsipirkti užsienyje: „Priešingai nei Lietuvoje, Anglijoje labai populiaru daryti nuolaidas, jei perkamas didesnis tos pačios rūšies prekių kiekis. Pavyzdžiui, perkant 3 sauskelnių pakuotes moki 10 svarų, o vienos pakuotės kaina 3,75 svaro. Arba, tarkim, kapsulės kavos aparatui – 3 pakuotes galima įsigyti už 10 svarų, o Lietuvoje 1 pakuotė kainuoja beveik 6 eurus. Taip susitaupo svaras kitas, o kai perki daugiau, tai susitaupo labiau. Aišku čia ir kokybė geresnė, nei tų pačių prekių, esančių Lietuvoje.“

Įvairūs išpardavimai bei akcijos Jungtinės Karalystės parduotuvėse vykdomos nuolat. Tiesa, per didžiausius metų išpardavimus vasarą bei žiemą gerokai šokteli skrydžių kainos. Pašnekovės teigė keliones apsipirkimui planuojančios iš anksto ir būtinai atsižvelgiančios į bilietų kainas.

Pusantrų metų sūnų auginanti Roberta su vyru kelionėms į Londoną ruoštis pradeda prieš pusmetį. Moters vyrui prieš keletą metų teko dirbti Anglijos sostinėje, jis gerai pažįsta miestą, o ir artimųjų esama, tad šią vietą šeima renkasi ne atsitiktinai.

Moteris pasakojo, kad apsipirkti į Londoną pradėjusi važinėti besilaukdama sūnaus, mat prekės vaikams – dar viena lietuvius į užsienį viliojančių prekių rūšis. „Pagrindinės prekės, dėl kurių vykstame apsipirkti į Londoną – vaikų prekės. Perkame sauskelnių, drėgnų servetėlių, mišinukų, rūbų, maisto, užkandžių, higienos priemonių vaikui. Pirkdami šias prekes sutaupome daugiausiai, nes Lietuvoje vaikiškų rūbų kainos – kosminės“, – atviravo Roberta.

Sutaupome daugiausiai, nes Lietuvoje vaikiškų rūbų kainos – kosminės.

Jungtinėje Karalystėje daugeliui vaikiškų drabužių bei avalynei netaikomas pridėtinės vertės mokestis. Sauskelnės, nuo lietaus vežimėlį saugantys apdangalai bei dalis kitų priemonių taip pat priskiriama vaikų aprangai. Išpardavimų ar akcijų metu šios prekės parduodamos dar pigiau.

Nukentėjo nuo tarpininkų

Paklaustos, kodėl paprasčiausiai neapsiperka internetu, pašnekovės pateikė keletą argumentų. Liepa, dažniausiai užsienyje perkanti grožio prekes bei drabužius, pabrėžė kainų skirtumą, mat kai kurių priemonių indeliai – itin sunkūs, o siuntimas į Lietuvą dažnai kainuoja daugiau nei pati prekė.

Jauna moteris neslėpė, kad bandė naudotis ir tarpininkų paslaugomis. Jungtinėje Karalystėje gyvenantys lietuviai užsako išsirinktas prekes į savo namus, tad atsiuntimas jiems nekainuoja. Gautas prekes už atitinkamą mokestį tarpininkai išsiunčia užsakovui, naudodamiesi kurjerių ar tarptautinių pervežėjų paslaugomis. Tiesa, toks būdas Liepos netenkino.

Gautas prekes už atitinkamą mokestį tarpininkai išsiunčia užsakovui, naudodamiesi kurjerių ar tarptautinių pervežėjų paslaugomis.

„Kad taip užsakytum daiktus, turi pasitikėti ir tarpininku, ir pervežėju. Aš mėginau, tačiau ir siuntinys dingo, ir esu gavusi ne tai, ką užsisakiau, ir dar esu permokėjusi. Po tokių nuotykių paskaičiavau, kad smagiau ir ramiau bus, jei važiuosiu pati. Laiko sugaišdavau, tačiau Londone turėjau draugų, tad nakvynė nekainuodavo, o ir pirkdavau tiksliai tai, ko noriu, ne katę maiše“, – sakė pašnekovė.

Jai pritarė ir Roberta, mananti, kad maisto produktus ar higienos prekes siųstis iš užsienio – nėra protinga mintis. Negana to, tokios išvykos tampa dar ir atsipalaidavimo būdu: „Kartais norisi pamatyti drabužį, pačiupinėti, pažiūrėti realų dydį. Be to, išvykimas tuo pačiu tampa ir pramoga, kadangi apsiperkame per 2 dienas, tai likęs laikas (dažniausiai pusantros dienos) lieka laisvalaikiui, pailsėti, pasibūti, papramogauti, pabendrauti su giminėmis. Taigi čia ne tik apsipirkimas, o ir savotiškas atitrūkimas nuo darbų, namų.“

Moteris teigė, kad jos pažįstami žmonės nevažiuoja apsipirkinėti į užsienį ir mano, kad jos šeimai tai daryti paprasčiau, nes vyras pažįsta miestą. Neseniai į Londoną atsikrausčiusi Liepa teigė kitaip.

„Anksčiau iš Lietuvos apsipirkti važiuodavau su draugėmis. Dabar, kai pati gyvenu čia, bene kas mėnesį tai vienas, tai kitas draugas atvyksta šio to įsigyti, o aš galiu parodyti, kur ir kas pigiau, priimti nakvoti. Tikrai daug Lietuvoje gyvenančių žmonių atvyksta čia tik dėl parduotuvių, ypač vasarą ir prieš Kalėdas. Net dovanų vyniojimo popierius čia pigesnis, tai kaip nevažiuosi“, – juokėsi pašnekovė.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs