D.Medvedevas pareiškė, esą po 2001 metais Jungtinėse Valstijose įvykdytų teroristinių išpuolių pasaulis išmoko daug pamokų ir pabrėžė besitikintis, kad lygiai taip pat bus ir po įvykių Kaukaze.
Jau pasirodė pirmieji pranešimai apie tai, kad Rusija pagaliau ruošiasi savo pajėgų išvedimui iš Gruzijos. Tai pirmadienį Rusijos ir Prancūzijos šalies vadovo Nicolas Sarkozy pasiektas susitarimas. Tačiau Gruzijos vidaus reikalų ministerijos atstovas suabejojo minėtų pareiškimų tikslumu. Pasak jo, „jokių Rusijos ketinimo pasitraukti iš Gruzijos ženklų nėra“.
„Pakeitė pasaulį“
D.Medvedevas Gruzijos veiksmus palygino su teroristų išpuoliais Jungtinėse Valstijose bendraudamas su grupe užsienio politikos ekspertų. „Rusija turi savo interesų zonas. Beprasmiška tai neigti, nes mes ginsime savo ir savo piliečių interesus“, – tvirtino jis.
„Pasaulis pasikeitė. Rusijai 2008 metų rugpjūčio 8 diena tapo rugsėjo 11-ąja Jungtinėms Valstijoms. Žmonės išmoko nemažai pamokų iš rugsėjo 11-osios. Tikiuosi, kad pasaulis pasimokys ir iš įvykių Pietų Osetijoje“, – pridūrė Rusijos vadovas.
Anot D.Medvedevo, Gruzijai tapus NATO nare, bet susiklosčiums tokioms pat aplinkybėms, Rusija nedvejotų pulti šią valstybę, ar ne. Vis dėlto jis taip pat paneigė kalbas, esą rugpjūčio mėnesio krizė nubrėžė ryškią takoskyrą tarp Rusijos ir Vakarų.
Neįsileis stebėtojų?
Maskvos ir Vakarų valstybių santykiai įtempti nuo rugpjūčio 7 dienos. T. y. nuo dienos, kai Rusija į Tbilisio veiksmus Pietų Osetijoje atsakė įsiverždama į Gruziją. Po susitikimo su Prancūzijos prezidentu ir kitais aukštais Europos Sąjungos pareigūnais šios savaitės pradžioje Maskva sutiko atitraukti savo pajėgas iš Gruzijos teritorijos. Vis dėlto Rusija taip pat pareiškė ketinanti palikti 7600 savo karių Pietų Osetijoje ir Abchazijoje.
D.Medvedevo teigimu, iš Gruzijos Rusijos pajėgos pasitrauks į šalį atvykus tarptautiniams stebėtojams. Tačiau vienos Vakarų valstybės diplomatas naujienų agentūrai „Associated Press“ tvirtino, kad susitarimas dėl tarptautinių stebėtojų atvykimo į Pietų Osetiją ir Abchaziją, žlugo. „Akivaizdu, kad Rusija nenori jokio susitarimo. Manau Maskva bijo, ką tarptautiniai stebėtojai pamatys tose teritorijose“, – sakė diplomatas.