Mėgindami pasiekti Britaniją prie Prancūzijos krantų žuvo du migrantai

Lamanšo sąsiauryje prie šiaurinės Prancūzijos pakrantės sekmadienį žuvo du migrantai, bandę laivu pasiekti Didžiąją Britaniją, pranešė prancūzų jūrų tarnybos.
SAMEER AL-DOUMY / AFP
SAMEER AL-DOUMY / AFP

Nelaimė įvyko netoli Prancūzijos Kalė miesto. Vien šį mėnesį mėgindami įveikti pavojingą vandens kelią žuvo devyni žmonės.

Sekmadienio rytą jūroje tarp Kalė ir Diunkerko buvo gautas signalas, kad viena valtis pateko į nelaimę, o „du žmonės buvo pripažinti žuvusiais“, pranešė pareigūnai.

Į bėdą patekusioje valtyje apie 10 km į šiaurę nuo Kalė buvo 56 migrantai, sakė Pas de Kalė departamento prefektas Jacques'as Billant'as (Žakas Bilanas).

Pasak jo, iš 54 likusių gyvų keleivių ir dar 50 žmonių iš kitos valties, kurie buvo išgelbėti, penkiems prireikė medikų pagalbos.

Prancūzijos institucijų duomenimis, 2023 metais jūroje žuvo 12 migrantų, bandžiusių pasiekti Britaniją, kur žmonės tikisi geresnio gyvenimo.

Šiais metais žuvusiųjų jau daugiau: nuo sausio žuvo 25 migrantai, sakė J. Billant'as.

Jis nurodė, kad tie, kas plaukia per jūrą, dažnai tai daro be gelbėjimosi liemenių, keliauja labai prastos būklės valtimis. Anot pareigūno, valtys būna nepakankamai pripūstos ir dažnai neturi tvirto dugno arba tinkamo variklio.

Nevyriausybinė organizacija „L'Auberge des Migrants“ socialiniame tinkle „X“ gedėjo žuvusiųjų.

„Ši siena žudo didžiausioje tyloje“, – sakoma jos pareiškime.

Naujienų agentūros AFP duomenimis, kurie paremti Jungtinės Karalystės vyriausybės turimais skaičiais, šiemet 17 639 žmonės valtimis perplaukė Lamanšo sąsiaurį ir pasiekė Britanijos krantus.

Tai labai panašus skaičius kaip ir tuo pačiu laikotarpiu 2022 metais, kai buvo užfiksuota rekordiškai daug kirtimų.

Kontrabandininkų tinklai

Po Leiboristų partijos pergalės liepą vykusiuose JK visuotiniuose rinkimuose ministras pirmininkas Keiras Starmeris (Kiras Starmeris) ir Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas (Emaniuelis Makronas) pažadėjo stiprinti bendradarbiavimą sprendžiant nelegalių migrantų srauto didėjimo problemą.

K. Starmeris atšaukė buvusios konservatorių vyriausybės planą siųsti nelegalius migrantus į Ruandą.

Prancūzijos institucijos stengiasi sulaikyti migrantus nuo išplaukimo, tačiau nebesikiša jiems atsidūrus vandenyje, nebent juos tektų gelbėti.

Abiejų šalių vyriausybės siekia kovoti su žmonių kontrabandininkų gaujomis, kurios organizuoja plaukimus ir kurioms kiekvienas migrantas už rizikingą kelionę sumoka tūkstančius eurų.

J. Billant'as sakė, kad nuo metų pradžios buvo sulaikyta daugiau kaip 350 žmonių ir išardyta 15 vadinamųjų kontrabandininkų tinklų.

Naujos migrantų žūtys užfiksuotos tuo metu, kai Jungtinę Karalystę sukrėtė prieš migrantus nukreipti neramumai.

Riaušes pakurstė socialiniuose tinkluose išplitusi dezinformacija po liepos 29-ąją įvykdyto išpuolio, per kurį žuvo trys vaikai. Peiliu ginkluotas užpuolikas buvo neteisingai susietas su musulmonais imigrantais.

Šeštadienį visoje Jungtinėje Karalystėje tūkstančiai demonstrantų, pasisakančių prieš rasizmą, susirinko protestuoti prieš riaušes, kurių taikiniu tapo mečetės ir viešbučiai, siejami su imigrantais.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų