Meksikoje laukiama naujienų apie buvusio saugumo vadovo teismo procesą JAV

Meksikoje penktadienį nekantriai laukiama naujausios informacijos apie JAV vykstantį buvusio meksikiečių saugumo vadovo Genaro Garcios Lunos teismo procesą dėl įtarimų, jog jis gavo dideles pinigų sumas, kad liūdnai pagarsėjęs Sinaloa kartelis galėtų kontrabanda gabenti kokainą.
Buvęs meksikiečių saugumo vadovas Genaras Garcia Luna
Buvęs meksikiečių saugumo vadovas Genaras Garcia Luna / „AP“/„Scanpix“

G.Garcios Lunos, kuris 2006–2012 metais ėjo Meksikos viešojo saugumo ministro pareigas, teismo procesas prasidėjo pirmadienį tame pačiame Niujorko teisme, kur 2019-aisiais narkotikų baronas Joaquinas Guzmanas, pravarde „El Chapo“, buvo nuteistas kalėti iki gyvos galvos.

Pirmasis liudytojas, buvęs policijos pareigūnas, vėliau dirbęs J.Guzmano Sinaloa karteliui, teigė matęs, kaip buvęs gaujos bosas Arturas Beltranas Leyva, kuris buvo nužudytas 2009-aisiais, duodavo kyšius G.Garciai Lunai.

„Jam buvo mokama iki paskutinės Beltrano dienos“, – ispaniškai sakė Sergio Villarrealas Barraganas.

S.Villarrealas Barraganas paliudijo, kad mainais už gautus pinigus G.Garcia Luna teikė informaciją apie policijos vykdomas operacijas. 54-erių buvusio ministro, kuris savo kaltės nepripažįsta, advokatai atmeta šiuos teiginius.

Meksikos žiniasklaida išsamiai aprašo teismo procesą, o šalies prezidentas Andresas Manuelis Lopezas Obradoras pažadėjo kasdien per rytines spaudos konferencijas teikti naujausią informaciją.

A.M.Lopezas Obradoras kaltinimus vadina „gėdingais“, o jo vyriausybė siekia susigrąžinti 643,97 mln. eurų, kuriuos, kaip manoma, pasisavino G.Garcia Luna.

2021-ųjų rugsėjo 21 dieną Floridoje buvo iškelta byla 39 bendrovėms, priklausančioms G.Garciai Lunai arba jo giminaičiams.

Meksikos užsienio reikalų ministras Marcelo Ebrardas sakė, kad siekiama „sugrąžinti Meksikai visą Genaro Garcios Lunos vardu Floridoje esantį turtą“.

Šalies prezidentas, į valdžią atėjęs 2018-aisiais, kelia tris hipotezes, susijusias su G.Garcia Luna – pirma, jei jis nekaltas, turi būti paleistas į laisvę, „net jei tai būtų fiasko“ Jungtinėms Valstijoms. Antras galimas variantas – G.Garcia Luna veikė vienas, apgaudinėdamas Meksikos valdžios institucijas, įskaitant buvusį prezidentą Felipe Calderoną, kuris šalį valdė 2006–2012 metais. Trečioji A.M.Lopezo Obradoro prielaida yra ta, kad G.Garcia Luna galėjo veikti gavęs „žalią šviesą“ iš F. Calderono arba buvusio Meksikos lyderio Vicente Foxo, vadovavusio šaliai 2000–2006 metais.

Kairiojo sparno populistas A.M.Lopezas Obradoras nuolat kaltina savo „konservatyviuosius“ pirmtakus korupcija, o 2021-aisiais net surengė referendumą dėl to, ar buvę prezidentai turėtų būti traukiami baudžiamojon atsakomybėn už korupciją.

Dėl mažo rinkėjų skaičiaus referendumo rezultatai buvo teisiškai neįpareigojami.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis