56 metų C.Sheinbaum laimėjo rinkimus į Meksiko, didžiausio Šiaurės Amerikos miesto vadovo postą, surinkusi , 47,5–55,5 proc. balsų, rodo viešosios nuomonės tyrimų organizatorės „Mitofsky“ vertinimai.
Meksikas anksčiau yra turėjęs laikinąją merę – 1999–2000 miestui vadovavo Rosario Robles. Tačiau C.Sheinbaum, turinti fizikos daktarės laipsnį, yra pirmoji į šį postą išrinkta moteris.
C.Sheinbaum palaiko glaudžius ryšius su kairuoliu Andresu Manueliu Lopezu Obradoru, sekmadienį laimėjusiu šalies prezidento rinkimus.
Ji buvo tarp pirmųjų politikų, palikusių tradicinę Meksikos kairiąją Demokratinės revoliucijos partiją (PRD) ir prisidėjusių prieš A.M.Lopezo Obradoro 2014 metais įkurtos partijos MORENA.
Kitais metais ji laimėjo Meksiko Tlalpano rajono mero rinkimus. Šis rajonas taip pat yra A.M.Lopezo Obradoro apygarda – vienas iš 16 šio lygio administracinių vienetų daugiau kaip 9 mln. gyventojų turinčiame mieste.
Sėkmė per 2015 metų rinkimus tapo C.Sheinbaum starto aikštele kampanijai dėl sostinės mero posto.
Tačiau per jos staigų politinį iškilimą neapsieita be kontroversijų.
Jos rajonas buvo vienas iš labiausiai nuniokotų vietų per pernai rugsėjo 19 dieną Meksikos vidurio regionui smogusį galingą žemės drebėjimą.
Sugriuvus vienai Tlalpano privačiai pradinei mokyklai žuvo 19 vaikų ir septyni suaugusieji.
Vėliau paaiškėjo, kad rajonas išdavė abejotinus statybų leidimus šios mokyklos savininkei, dabar besislapstančiai nuo teisėsaugos. Tas dokumentas savininkei suteikė teisę ant mokyklos pastato viršaus įsirengti butą, o šios statybos susilpnino pastato konstrukciją.
Grupė aukų šeimų pasiekė, kad būtų iškelta baudžiamoji byla, ir nori, kad C.Sheinbaum veiksmai būtų ištirti.
Ji nuolat buvo aukų šeimų ir jų šalininkų liejamo pykčio taikinys. Ne išimtis buvo ir rinkimų diena.
„Žudikė!“ – sušuko viena protestuotoja, atidavusi savo balsą.
C.Sheinbaum atkakliai neigia esanti atsakinga už tą tragediją ir kaltina savo oponentus siekiant pasinaudoti šiuo incidentu dėl politinės naudos.