A.Merkel ir M.Gorbačiovas, lydimi buvusio Lenkijos prezidento Lecho Walesos bei būrelio buvusių disidentų, perėjo Bornholmo gatvės sankryžą Biozebriukės geležinio tilto link.
„Mums šiandien būtinai reikėjo drauge sugrįžti į šią vietą, drauge sugrįžti ir pasidžiaugti tuo, kas tapo įmanoma (1989 metų ) lapkričio 9 dieną“, – sakė A.Merkel.
„Tai ilgalaikės priespaudos ir kovos su ta priespauda rezultatas“, – sakė A. Merkel, 2005 metais tapusi pirmąją kanclere iš buvusios Rytų Vokietijos.
Ši ceremonija yra dalis iškilmių, skirtų Berlyno sienos griuvimo 20 mečiui. Pagrindinėse iškilmėse prie istorinių Brandenburgo vartų turėtų dalyvauti Didžiosios Britanijos ministras pirmininkas Gordonas Brownas, Prancūzijos bei Rusijos prezidentai Nicolas Sarkozy ir Dmitrijus Medvedevas, JAV valstybės sekretorė Hillary Clinton.
1989 metų lapkričio 9 dieną, po kelias savaites trukusių visuomenės protestų prieš tuometinį režimą, Rytų Vokietijos valdžia staiga leido savo gyventojams be apribojimų keliauti į Vakarus.
Pagaliau po 28 metų, kuriuos Rytų Vokietijos gyventojai buvo kaliniai savo pačių šalyje, euforijos apimti žmonės iš rytinės pusės ėmė plūsti į kontrolės postus ir skubėti pro suglumusius sargybinius, kad kitoje sienos pusėje su ašaromis akyse pultų į glėbį juos pasitinkantiems Vakarų Vokietijos gyventojams.
„Ši diena yra šventė ne tik vokiečiams. Ši diena yra šventė visai Europai“, – pridūrė A.Merkel.