Mianmaro chunta pareiškė naujų kaltinimų Aung San Suu Kyi

Mianmaro chuntos teismas nušalintai civilinei lyderei Aung San Suu Kyi (Aung San Su Či) pareiškė penkis naujus kaltinimus korupcija, susijusius su įtariama sraigtasparnio nuoma ir pirkimu, naujienų agentūrai AFP pranešė su byla susiję šaltiniai.
Aung San Suu Kyi
Aung San Suu Kyi / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Nobelio taikos premijos laureatė buvo suimta vasario 1 dieną per perversmą, užbaigusį dešimtmetį trukusį demokratijos eksperimentą šioje Pietryčių Azijos valstybėje.

Generolų įvykdytas valdžios užgrobimas išprovokavo visuomenės pasipriešinimą. Daugiau kaip 1 400 žmonių žuvo ir tūkstančiai buvo suimti, chuntai brutaliomis priemonėmis slopinant masinius protestus prieš perversmą.

Aung San Suu Kyi yra pareikšta daugybė kaltinimų baudžiamaisiais nusikaltimais ir korupcija, įskaitant įstatymus dėl valstybinių paslapčių neatskleidimo. Jei politikė bus pripažinta kalta dėl visų jų, jai gali grėsti daugiau nei 100 metų kalėjimo bausmė.

Pasak šaltinių, kaltinimai Aung San Suu Kyi buvo pateikti penktadienio popietę ir yra susiję su sraigtasparnio nuoma, priežiūra ir pirkimu.

Šaltiniai pridūrė, kad buvusiam prezidentui Winui Myintui pareikšti tokie pat kaltinimai.

Gruodį valstybinis Mianmaro laikraštis „The Global New Light“ pranešė, kad abu politikai bus patraukti baudžiamojon atsakomybėn už tai, kad nesilaikė finansinių taisyklių ir lėmė žalą valstybei dėl sraigtasparnio nuomos ir pirkimo buvusiam vyriausybės ministrui Winui Myatui Aye.

Winas Myatas Aye nuomojosi sraigtasparnį nuo 2019 iki 2021 metų, tačiau juo naudojosi tik 84,95 valandos iš 720 nuomos valandų, pranešė leidinys.

Šiuo metu politikas slapstosi kartu su kitais buvusiais įstatymų leidėjais.

Mianmaro teismas pirmadienį pripažino Aung San Suu Kyi kalta dėl dviejų kaltinimų, susijusių su neteisėtu radijo stotelių importu ir disponavimu jomis, taip pat dėl kaltinimo pažeidus koronaviruso taisykles.

Jai skirta ketverių metų laisvės atėmimo bausmė.

Gruodį Aung San Suu Kyi teismas skyrė ketverių metų laisvės atėmimo bausmę už kurstymą protestuoti prieš kariuomenę ir dėl COVID-19 įvestų suvaržymų pažeidimus kampanijos metu.

Chuntos lyderis Minas Aungas Hlaingas sušvelnino bausmę iki dvejų metų ir nurodė, kad buvusi lyderė ją atliks namų arešto sąlygomis sostinėje Neipide.

Manoma, kad politikei toliau bus taikomas namų areštas, kol vyks kiti teisiniai procesai.

Žurnalistams nebuvo leista dalyvauti teismo posėdžiuose, o Aung San Suu Kyi advokatams nurodyta nebendrauti su žiniasklaida.

Per ankstesnį chuntos valdymo laikotarpį Aung San Suu Kyi dėl savo, kaip opozicijos lyderės, vaidmens daugiau kaip 15 metų buvo laikoma namų arešto sąlygomis savo šeimos name didžiausiame Mianmaro mieste Jangone. Kariškiai ją paleido 2010-aisiais.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų