„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Mianmaro chunta per Naujųjų metų amnestiją paleidžia 3 000 kalinių

Mianmaro chunta pirmadienį paskelbė, kad budistų Naujųjų metų proga paleis daugiau kaip 3 tūkst. kalinių, bet nenurodė, ar tarp paleidžiamų asmenų yra žmonių, įkalintų per karinės valdžios kruviną susidorojimą su nepritariančiaisiais.
Mianmaro chuntos lyderis Min Aung Hlaingas
Mianmaro chuntos lyderis Min Aung Hlaingas / „AFP“/„Scanpix“

Daugiau kaip prieš dvejus metus įvykdžiusi perversmą, išprovokavusį neramumus ir susirėmimus su pučui nepritariančiais kovotojais, kariuomenė suėmė tūkstančius žmonių.

Chuntos lyderis Min Aung Hlaingas „minėdamas Mianmaro Naujuosius metus dėl žmonių ramybės ir humanitariniais sumetimais... suteikė malonę 3 015 kalinių“, sakoma chuntos informacinės komandos pareiškime.

Tie, kas vėl nusižengs, turės atlikti jiems likusią bausmės dalį ir naują paskirtą bausmę, nurodoma pareiškime.

Jame nesakoma, ar tarp paleidžiamų kalinių yra prieš chuntą protestavusių žmonių ir perversmą nušvietusių žurnalistų.

Atskirame chuntos pareiškime, kuriame nepateikta detalių, teigiama, kad dar 98 užsieniečiai, atliekantys bausmę Mianmare, taip pat bus atleisti nuo bausmės ir paleisti į laisvę.

Po pranešimo prie Inseino kalėjimo Jangone susirinko apie 100 žmonių, kurie tikėjosi, kad amnestija bus taikoma jų draugams ir artimiesiems.

Win Win Htay sakė, kad jos jaunesnysis brolis buvo įkalintas keturiems mėnesiams po to, kai policija jį sustabdė kontrolės punkte ir rado pas jį mažą peiliuką – raktų pakabuką.

„Tikiuosi, kad šiandien jis bus paleistas“, – sakė ji naujienų agentūrai AFP, laukdama prie kalėjimo.

Vėliau iš kalėjimo teritorijos išvažiavo du geltoni autobusai, ir kai kurie iš laukiančiųjų minios mojavo rankomis ir šaukė jų viduje esantiems žmonėms.

Netrukus po perversmo chunta paleido maždaug 23 tūkst. kalinių. Tuo metu kai kurios teisių gynimo grupės baiminosi, kad taip siekta padaryti kalėjimuose vietos kariškių oponentams ir kelti sumaištį bendruomenėse.

Šalyje per budistų Naujuosius metus paprastai skelbiama amnestija tūkstančiams kalinių.

Anksčiau šie tradiciniai Naujieji metai būdavo džiaugsminga šventė, bet šiemet daugelio didžiųjų miestų gatvėse tylu – boikotu žmonės išreiškia nepritarimą kariškių aviacijos smūgiui viename pasipriešinimo centru tapusiame kaime, kur, žiniasklaidos ir gyventojų teigimu, žuvo daugiau kaip 170 žmonių.

Nuo 2021 metų vasario, kai kariuomenė nušalino Aung San Suu Kyi vyriausybę, buvo suimta per 21 tūkst. žmonių, nurodo viena vietos stebėsenos grupė.

77 metų Aung San Suu Kyi iškart po perversmo buvo sulaikyta. Gruodį chunta už uždarų durų užbaigė virtinę Nobelio taikos premijos laureatės teismo procesų ir skyrė jai bendrai 33 laisvės atėmimo metus. Teisių gynimo grupės sako, kad Aung San Suu Kyi procesai buvo sufabrikuoti.

Nuo pučo taip pat buvo suimta mažiausiai 170 žurnalistų, nurodo Jungtinės Tautos.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“