Mianmaro armija yra kaltinama etninio valymo kampanija prieš rohinjus šalies vakariniame pakraštyje, kur nuo rugpjūčio 25-osios į kaimyninį Bangladešą pabėgo daugiau kaip pusė milijono šios etninės mažumos narių.
Pasaulinės bendrijos smarkiai kritikuojama Mianmaro valdžia tvirtai gina šią saugumo operaciją ir vadina ją teisėta priemone prieš rohinjų kovotojus, rugpjūtį atakavusius policijos postus.
Konfliktas akcentavo tarpkonfesinę įtampą Mianmare, pakurstė budistų nacionalizmą ir daug metų rusenusią neapykantą rohinjams.
Praėjusią savaitę Mianmaro grožio konkurso „Mis Visata Mianmaras“ antrosios vietos, kuri užtikrina dalyvavimą tarptautiniame grožio konkurse „Miss Grand International“, laimėtoja Shwe Eain Si „Facebook“ paskelbtame vaizdo įraše apkaltino rohinjų kovotojus vadovaujant „žiniasklaidos kampanijai“, kuria siekiama apgaule įtikinti pasaulį, kad „jie yra engiamieji“.
Tarp kamerai kalbančios Shwe Eain Si vaizdų buvo įterpti žmonių perkirstais veidais, nuogų kūdikių vaizdai ir ekrano kopijos iš minimų kovotojų – Arakano rohinjų išvadavimo armijos (ARSA) – paskelbtų įrašų.
Tarp kamerai kalbančios Shwe Eain Si vaizdų buvo įterpti žmonių perkirstais veidais, nuogų kūdikių vaizdai ir ekrano kopijos iš minimų kovotojų – Arakano rohinjų išvadavimo armijos (ARSA) – paskelbtų įrašų.
Sekmadienį grožio konkursą organizuojanti kompanija paskelbė pareiškimą, kad Shwe Eain Si dėl sutarties sąlygų pažeidimo neteko titulo, bet vaizdo įrašo apie rohinjus nepaminėjo.
Tačiau antradienį Shwe Eain Si feisbuke parašė, kad šie kaltinimai yra „be pagrindo“, ir titulo atėmimą susiejo su savo komentarais apie rohinjus.
Pasak jos, vienas kompanijos skundų buvo tas, kad ji „neprojektavo deramo konkurso dalyvės įvaizdžio“.
„Taip, Shwe Eain Si padarė vaizdo įrašą apie teroro, kurį į Rachinų valstiją atnešė ARSA kovotojai, viešpatavimą, bet tai vargu ar vertintina kaip nesugebėjimas projektuoti deramo konkurso dalyvės įvaizdžio“, – sakoma jos komentare.
Su „Mis Visata Mianmaras“ susisiekti kol kas nepavyko.
Tai ne pirmas kartas, kai ilgos istorijos neturinčius Mianmaro grožio konkursus supurto dramos.
Anksčiau šiais metais buvo sulaikyta translytė grožio karalienė, kurią garsi aktorė apkaltino šmeižtu dėl įžeidimų populiariame paskalų apie įžymybes puslapyje, o 2014 metais viena Mianmaro grožio karalienė neteko titulo dėl neva blogo elgesio ir pabėgo į Pietų Korėją, pasiėmusi savo karūną.