Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Mianmaro lyderė Aung San Suu Kyi atvyko į Hagos teismą

Nobelio taikos premijos laureatė Aung San Suu Kyi antradienį atvyko į teismą Hagoje, kur ji ruošiasi asmeniškai ginti Mianmarą nuo kaltinimų genocidu.
Aung San Suu Kyi
Aung San Suu Kyi Hagos teismas / „Scanpix“/AP nuotr.

Mianmaro civilinė lyderė pasirodė Tarptautiniame Teisingumo Teisme vilkėdama tradicinę Mianmaro suknelę. Moteris atsisakė bendrauti su prie teismo laukusiais žurnalistais.

Ši budistų valstybė neigia kaltinimus, kad jos kariuomenė mėgino sunaikinti rohinjų musulmonų mažumą per 2017 metais vykdytą susidorojimo kampaniją.

Gambija pirmoji pasiūlė patraukti Mianmarą tarptautinėn atsakomybėn dėl kraujo praliejimo, kaltindama šią Pietryčių Azijos valstybę pažeidus 1948 metų Konvenciją dėl genocido.

74 metų veikėjos reputaciją užsienyje sugadino jos tyla dėl rohinjų persekiojimo, taip pat faktas, kad ji gina tuos pačius generolus, kurie kadaise skyrė jai namų areštą.

Ši byla taip pat bus atidžiai stebima Bangladeše, į kurio didžiules stovyklas buvo priversti pabėgti maždaug 740 tūkst. rohinjų, prasidėjus kruvinai kampanijai Mianmaro šiaurės vakarinėje Rachinų valstijoje.

„Reikalauju iš pasaulio teisingumo“, – sakė rohinjų pabėgėlė Nur Karima, kurios broliai ir seneliai buvo nužudyti per 2017 metų rugpjūtį surengtas žudynes Tula Tolio kaime.

„Noriu, kad nuteistieji būtų pakarti. Jie mus negailestingai žudė“, – naujienų agentūrai AFP sakė Saida Khatun, kita pabėgėlė iš Tula Tolio.

JT tyrėjai praėjusiais metais pripažino susidorojimą su rohinjais genocidu.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Netikėtai didelis gyventojų susidomėjimas naujomis, efektyviomis šildymo priemonėmis ir dotacijomis
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?