Buvusi politinė kalinė, užsitikrinusi vietą parlamente per balandį vykusius istorinius papildomus rinkimus, per kelias dienas truksiantį vizitą turėtų susitikti su Tailando premjeru, dalyvauti Pasaulio ekonomikos forume dėl Rytų Azijos klausimų ir susitikti su Mianmaro išeivių bendruomenėmis.
Aung San Suu Kyi, kuri 15 iš 22 pastarųjų metų praleido namų arešte, atvyks į pasikeitusį pasaulį: Bankokas su jo dangoraižiais ir verdančiu gyvenimu labai skiriasi nuo apsnūdusio Jangono, kuriame gyvena opozicijos lyderė ir kuriame dažnai dingsta elektra.
Į Bankoką ji turėtų atvykti apie 14 val. 40 min. Grinvičo (17 val. 40 min. Lietuvos) laiku. Aung San Suu Kyi išvykimas iš Mianmaro pirmąkart nuo 1988 metų žymi dramatiškus pokyčius jo šalyje, kurioje pernai baigėsi dešimtmečius trukęs tiesioginis kariškių valdymas.
Aung San Suu Kyi, baimindamasi, kad jai nebebus leista sugrįžti, anksčiau atsisakydavo išvykti į užsienį – netgi kai buvusi chunta neišdavė jos mirštančiam vyrui vizos atvykti pas žmoną iš Didžiosios Britanijos.
Australijos nacionalinio universiteto eksperto Trevoro Wilsono nuomone, Mianmaro opozicijos lyderės vizitai užsienyje, tarp jų birželį planuojama kelionė po Europos šalis, taps svarbiu ženklu, bylojančiu apie pokyčius, vadovaujant naujajam reformas vykdančiam režimui.
„Tai pademonstruos, kad vyriausybės leidžia jai ne tik keliauti, bet ir po to sugrįžti į Mianmarą ir tęsti jai politinę veiklą“, – jis sakė naujienų agentūrai AFP.