Mianmaro parlamento žemųjų rūmų pirmininko U Shwe Manno vadovaujama delegacija taip pat turi susitikti su ES prezidentu Hermanu Van Rompuy ir Bendrijos užsienio politikos vadove Catherine Ashton.
Europos Parlamento pirmininkas Martinas Schulzas savo pareiškime nurodo, kad šiomis derybomis pirmiausia pripažįstamos Mianmare, kuris ilgą laiką buvo izoliuotas, jau įvykdytos reformos.
„Įspūdingas pastarojo meto šalies demokratinis atsivėrimas suteikia mums daug vilties ir optimizmo“, – sakė M.Schulzas, kuris nurodė, kad Europos Parlamentas yra pasirengęs padėti savo partneriui Neipide, ir pakartojo galiojantį kvietimą opozicijos lyderei Aung San Suu Kyi asmeniškai atsiimti 1990 metais jai paskirtos Sacharovo premijos už minties laisvę.
„Tikiuosi, kad tai bus įmanoma artimiausioje ateityje“, – pridūrė jis.
Praėjusį mėnesį ES nusprendė nuo šio penktadienio sustabdyti beveik visas sankcijas Mianmarui ir nusiųsti C.Ashton į Jangoną atidaryti ES biuro, kuris yra pirmasis žingsnis steigiant diplomatinę misiją.
Po dešimtmečius trukusio represinio chuntos valdymo Mianmaro santykiai su tarptautine bendrija atšilo, kai pernai į valdžią atėjęs prezidentas Theinas Seinas pradėjo dideles permainas, atvėrusias Aung San Suu Kyi partijai galimybę dalyvauti šalies politikoje.