Mianmaro teismas vėl atidėjo nuosprendžio paskelbimą vienoje iš nuverstos lyderės bylų

Mianmaro chuntos teismas pirmadienį vėl atidėjo nuosprendžio paskelbimą nuverstos lyderės Aung San Suu Kyi byloje, kurioje ji kaltinama neteisėtai importavus ir laikius radijo stoteles, pranešė su teismo procesu susipažinęs šaltinis.
Aung San Suu Kyi
Aung San Suu Kyi / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Nobelio premijos laureatė yra suimta nuo vasario 1 dienos, kai generolai įvykdė perversmą prieš jos vyriausybę ir nutraukė trumpą demokratinio valdymo laikotarpį šioje Pietryčių Azijos valstybėje.

Mianmare įsiplieskę protestai prieš pučą brutaliai malšinami: vietos stebėtojų duomenimis, žuvo jau daugiau nei 1,3 tūkst. žmonių, o dar per 11 tūkst. buvo sulaikyti.

76 metų Aung San Suu Kyi ruošėsi išklausyti verdiktą dėl įtariamų, kad ji neteisėtai importavo ir laikė radijo stoteles. Dėl šios ir virtinės kitų chuntos teismo nagrinėjimų bylų ji gali likusi gyvenimą praleisti už grotų.

Tačiau teisėjas atidėjo nuosprendžio paskelbimą iki sausio 10 dienos, naujienų agentūrai AFP pranešė apie teismo procesą informuotas šaltinis, nepateikęs jokių detalių.

Anksčiau šį mėnesį Aung San Suu Kyi buvo skirta ketverių metų laisvės atėmimo bausmė už kurstymą protestuoti prieš kariuomenę ir suvaržymų dėl COVID-19 pažeidimų. Šį sprendimą pasmerkė didžioji dalis tarptautinės bendruomenės.

Vėliau chuntos vadas Minas Aungas Hlaingas iki dvejų metų sušvelnino bausmę ir nurodė, kad buvusi lyderė ją atliks namų arešto sąlygomis sostinėje Neipide.

Aung San Suu Kyi gali grėsti treji metai nelaisvės, jeigu ji bus pripažinta kalta radijo stotelių byloje. Ji buvo iškelta po reidų ankstyvomis ankstyvomis perversmo valandomis, kai kariai ir policija, kaip teigiama, rado vadovės namuose kontrabandinės įrangos.

Aun San Suu Kyi taip pat pareikšti keli kaltinimai korupcija, dėl kiekvieno kurių jai gresia 15 metų laisvės atėmimo. Be to, jai iškelta byla dėl tarnybinių paslapčių įstatymo pažeidimų.

Žurnalistams draudžiama dalyvauti specialiojo teismo posėdžiuose Neipide, o nuverstos lyderės advokatams neseniai buvo uždrausta bendrauti su žiniasklaida.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų