Dešimt metų kalėjime išbuvęs ir praėjusių metų gruodį iš jo paleistas M.Chodorkovskis per paskaitą Kijevo universiteto studentams sakė, kad tokios autonomijos, kokią turi Škotija, Ukrainos Krymo regionui suteikimas galėtų atvėsinti regiono gyventojų reikalavimus jungtis prie Rusijos, kurios pajėgos prieš savaitę perėmė pusiasalio kontrolę.
Sakydamas, kad Maskva rizikuoja nutraukti ryšius su savo kaimyne, buvęs Rusijos naftos milžinės „Jukos“ vadovas pareiškė: „Geriausias pasirinkimas būtų išlaikyti Krymą Ukrainoje, bet (suteikiant jam) didžiausią įmanomą autonomiją – kokią, pavyzdžiui, Škotija turi Didžiojoje Britanijoje“.
Pirmadienį M.Chodorkovskis pareiškė, kad Rusija rizikuoja prisidaryti žalos, „taikydama 19 amžiaus teritorinių ginčų sprendimo metodus“, ir pavadino save ištikimu Rusijos nacionalinių, valstybinių interesų gynėju, pasisakančiu prieš separatistinius judėjimus musulmoniškuose Šiaurės Kaukazo regionuose.
„Raginu visus savo tėvynainius ginti žemes, kurios priklauso Rusijai, tarp jų ir Šiaurės Kaukazą, ir ginkluotomis pajėgomis, – sakė jis. – Turiu pripažinti, kad ir Ukrainos žmonės turi tokią teisę“.