Maskvos ir Vašingtono santykiai, jau anksčiau dėl konflikto Ukrainoje pašliję labiausiai nuo Šaltojo karo laikų, pastarosiomis dienomis dar labiau pablogėjo, kai JAV atsisakė tęsti derybas dėl Sirijos ir apkaltino Rusiją rengiant kibernetines atakas.
Kremlius savo ruožtu įšaldė virtinę su branduolinėmis technologijomis susijusių sutarčių, įskaitant simbolinį bendradarbiavimą dėl branduoliniams ginklams tinkamo plutonio utilizavimo.
„Manau, pasaulis priėjo pavojingą ribą“, – sakė 85 metų M.Gorbačiovas valstybinei naujienų agentūrai „RIA Novosti“. – Nenorėčiau teikti konkrečių receptų, bet noriu pasakyti: reikia sustoti. Mums reikia atnaujinti dialogą. Jo sustabdymas buvo didžiausia klaida.“
Eidamas Sovietų Sąjungos lyderio pareigas M.Gorbačiovas daug prisidėjo, kad sumažėtų dešimtmečius tvyrojusi įtampa santykiuose su Vakarų šalimis ir būtų užbaigtas Šaltasis karas.
Jis pasirašė su Vašingtonu kelias istorines branduolinio nusiginklavimo sutartis, turėjusias sumažinti priešpriešą tarp abiejų supervalstybių.
„Būtina grįžti prie pagrindinių prioritetų. Jie yra branduolinis nusiginklavimas, kova su terorizmu, ekologinių katastrofų prevencija, – sakė M.Gorbačiovas. – Palyginti su šiais iššūkiais, visa kita traukiasi į antrąjį planą.“