Metinė prenumerata tik 6,99 Eur. Juodai geras pasiūlymas
Išbandyti

Michelle Obama: mergaičių pagrobimas Nigerijoje yra „protu nesuvokiamas“ teroro aktas

Masinis moksleivių mergaičių pagrobimas Nigerijoje yra „protu nesuvokiamas“ teroro išpuolis prieš mergaičių švietimą, šeštadienį pareiškė JAV pirmoji ponia Michelle Obama.
Michelle Obama
Michelle Obama / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Savo pranešime, kuris buvo paskelbtas vietoje jos vyro prezidento Baracko Obamos tradicinio savaitinio kreipimosi per radiją ir internetą, M.Obama sakė, kad šitas smurtas „nebuvo izoliuotas incidentas ..., tai istorija, kurią stebime kasdieną, kai mergaitės visame pasaulyje rizikuoja savo gyvybėmis, siekdamos savo troškimų.“

„Kaip ir milijonai žmonių visame pasaulyje, mano vyras ir aš esame pasipiktinę ir prislėgti sielvarto dėl daugiau nei 200 nigeriečių mergaičių pagrobimo iš mokyklos bendrabučio vidury nakties“, – sakė pirmoji ponia.

Šį protu nesuvokiamą aktą įvykdė teroristų grupuotės, pasiryžusios neleisti mergaitėms įgyti išsilavinimo – suaugę vyrai mėgina užgniaužti mergaičių lūkesčius, – pridūrė ji.

„Šį protu nesuvokiamą aktą įvykdė teroristų grupuotės, pasiryžusios neleisti mergaitėms įgyti išsilavinimo – suaugę vyrai mėgina užgniaužti mergaičių lūkesčius“, – pridūrė ji.

Balandžio 14 dieną 276 moksleivės buvo pagrobtos Nigerijos šiaurės rytiniame Čibuko mieste, o gegužės 5-ąją dar aštuonios mergaitės buvo pagrobtos Varabėje. Praėjus trims savaitėms, 223 mergaitės vis dar nerastos.

Islamo teroristų grupuotė „Boko Haram“ prisiėmė atsakomybę dėl mergaičių pagrobimo ir pagrasino parduoti jas į vergiją.

„Tose mergaitėse Barackas ir aš matome savo dukras. Matome jų viltis, jų svajones – ir galime tik įsivaizduoti, kokį sielvartą dabar jaučia jų tėvai“, – sakė Michelle Obama.

Ji gyrė tėvų drąsą siųsti mergaites mokytis, nepaisant grasinimų, taip pat pažymėjo, kad mergaitės eidavo į klases „puikiai suvokdamos pavojus, su kuriais gali susidurti“.

Tačiau tos mergaitės buvo „pasiryžusios vieną dieną susikurti savo karjeras ir priversti savo šeimas bei bendruomenes jomis didžiuotis“, pabrėžė Michelle Obama.

Ji priminė, kaip pakistanietė paauglė Malala Yousafzai „pasisakydavo už mergaičių švietimą savo bendruomenėje ... ir dėl to jai į galvą šovė Talibano kovotojas, kai ji buvo mokyklos autobuse su savo klasės draugėmis“.

Narsa, kuria pademonstravo Malala „ir į ją panašios mergaitės visame pasaulyje, turėtu tapti raginimu imtis veiksmų“, nes „daugiau nei 65 mln. mergaičių visame pasaulyje nelanko mokyklos“.

„Tačiau žinome, kad išsilavinusios merginos daugiau uždirba, sveikiau gyvena ir turi sveikesnes šeimas“, tuo pačiu stiprindamos „visą savo šalies ekonomiką“.

JAV prezidentai tradiciškai kiekvieną savaitę skelbia pranešimą per radiją savo pasirinkta tema. Pranešimo vaizdo įrašas kiekvieną šeštadienį skelbiamas ir Baltųjų rūmų tinklalapyje.

Šios savaitės vaizdo įraše Michelle Obama buvo nufilmuota kartu su savo vyru, tačiau pirmąkart kalbėjo viena.

Anksčiau šią savaitę JAV pirmoji ponia išreiškė solidarumą su pagrobtosiomis, paskelbusi socialiniame tinkle „Twitter“ savo nuotrauką, kurioje ji matoma laikanti popieriaus lapą su užrašu „#BringBackOurGirls“ („Grąžinkite mūsų mergaites“), kuris tapo šūkiu internetinėje kampanijoje, reikalaujančioje, kad būtų grąžintos pagrobtos nigerietės.

Septyni kariškiai, pasiųsti JAV Valstybės departamento, penktadienį atvyko į Nigeriją padėti ieškoti pagrobtų moksleivių. Tuo tarpu šeštadienį dar turėtų atvykti trys JAV Federalinio tyrimų biuro darbuotojai ir keturi kiti pareigūnai.

Barackas Obama antradienį pareiškė, kad incidentas Nigerijoje yra „širdį veriantis“ ir „piktinantis“.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Tyrimas: lietuviams planuojant kalėdinio stalo meniu svarbiausia kokybė bei šviežumas
Reklama
Jasonas Stathamas perima „World of Tanks“ tankų vado vaidmenį „Holiday Ops 2025“ renginyje
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos